Lai bradājums izdotos...

Foruma lietošanas noteikumi, diskleimeri, paziņojumi

Lai bradājums izdotos...

Postby Spam » 12 Mar 2012, 21:34

Lai dotos bradājumā, nevajag neko daudz. Pietiek ar divām kājām vai citu pārvietošanās mehānismu. Lai atgrieztos no bradājuma vienā gabalā un ar gandarījumu atmiņas kartē, vajag krietni vairāk. Šajā topikā mēs varētu apspriest savas kļūmes un nepareizas plānošanas rezultātā radušās ķibeles. Sākšu ar bradājumiem kolektoros un tuneļos.
Kolektora bradājums no patvertnes vai citas pazemes bradājuma atšķiras ar to, ka parasti tunelim ir viena vai dažas izejas un lai līdz tai nokļūtu, jāmēro viss jau noietais ceļš. Smagos čuguna vākus no apakšas nevar pacelt pat visspēcīgākais bradātājs, tāpēc daudzās kontrolakas par izejām var neuzskatīt. Tuneļos turklāt vēl ir vairāk vai mazāk ūdens un parasti arī diezgan spēcīga straume, kas nozīmē, ka nav iespējams apsēsties un atpūsties.

Visparastākās kļūdas, dodoties bradājumā:
1. Aizmirsts/ pazaudēts lukturis.
2. ------------""----------- cimdi.
3. ------------""----------- silta jaka.
4. ------------""----------- mugursoma.
5. ------------""----------- universālais kabatas nazis/ multitūls.

6. Aizmirsts (bijis slinkums ņemt) respirators. Rokot ārā lietas no azbesta parasti uz visiem ir tikai viens respirators - manējais.
7. Respirators vai gazmaska nav iztīrīts pēc iepriekšējā bradājuma. Tas ir pilns ar smiltīm, skaidām, ir gadījies arī - ar azbestu. Respirators tūlīt pēc lietošanas jāizslauka ar salveti, jo tajā uzkrājas daudz kondensāta. Ja to neiztīra, slapjums labi saista gaisā esošos putekļus un visu, kas bradātājam mēdz uzbirt uz galvas.
8. Lukturim /fočikam beidzas baterijas. Cilvēki, ņemiet līdzi baterijas. It īpaši tas attiecas uz tiem, kas lukturus baro ar aķīšiem, kas iegūti izķidājot laptopus. Tas ir lēti, bet šādi akumulatori parasti ir jau nolietoti un ātri izlādējas.
9. Lukturis iekrīt ūdenī un samirkst vai iekrīt kādā spraugā, kur vairs nav sasniedzams. Pāris reizes tā ir gadījies. Labi, ka biedriem bija lukturi. Ja es būtu viens pats, sūdi būtu lieli. Vienreiz lētlukturis atņirdzās kanalizācijā...
Ir jāņem līdzi vismaz viens rezerves lukturis uz visu grupu, bet labāk būtu, ja katram būtu kaut kāds rezerves spīdeklis. Ķīmiskie gaismekļi ir lēti un neaizņem daudz vietas. Nav grēks tādu nēsāt līdzi.

10. Reģeneratora izlietotā patrona nav nomainīta pret jaunu. Man tā vakar gadījās. Ja Acetona tunelī būtu bijusi gāze vai šķīdinātāju tvaiki, es būtu sācis runāt ar apkārt peldošiem burgeriem un gumijas pīlēmu un kas zina, pavisam izrubījies. Esmu pelnījis kāvienu ar to pašu izlietoto reģeneratora patronu.
11. Neviens nav parūpējies lai gāzmaskai nesvīstu ciet stikli.
Vislabākais līdzeklis pret kondensātu uz stikla ir neaizsvīstošās plēvītes. Otrs labakais - speciāls zīmulis. Vēl var lietot ziepes, šampūnu utt, ar ko ieziest stiklus. Ja nu tomēr jau objektā atklājas, ka nav ar ko apstrādāt stiklus, der atcerēties, ka cilvēka āda vienmēr izdala mazliet tauku. Ja pirkstu paberzē pret degunu un tad izberzē pret gāzmaskas stiklu, tas kādu laiku nesvīdīs ciet.

12. Nav impregnēti zābaki. Palietotu un apdriskātu zābaku āda uzsūc apkārtējo slapjumu. Pēc dažām stundām zābaki ir pievilguši.
Uz laiku palīdzēs zeķu nomainīšana, bet vienīgais sakarīgais variants ir apstrādāt zābakus pirms bradājuma.

Šobrīd nekas vairāk nenāk prātā. Lūdzu arī citus dalīties ar pieredzi un idejām. Tās varētu numurēt, lai pēc tam vieglāk vajadzīgo atrast.
Let`s play Global thermonuclear war.
User avatar
Spam
Pelēkā kanalizācijas žurka
 
Posts: 2419
Joined: 15 Aug 2010, 10:33
Location: Pazeme

Re: Lai bradājums izdotos...

Postby marnix » 13 Mar 2012, 03:25

Kanalizācijā lienot ir vērts līdzi ņemt šķidrumu drošu, robustu somu(Teiksim manā gadijumā M65 gāzmaskas soma). Ne tā samirkst no šļakatām, ne to būtu grūti kopt un ne tā aizņem daudz vietas, bet tajā pašā laikā ir gana ietilpīga.
Tā kā tagad ir ziema, tad jārēķinās ka ārā ir auksts(No shit!). Tādejādi dodoties ārā cilvēks saģērbjas silti. Bet tā kā parasti kanalizācija ir vide, kurā ir fiziska piepūle - jāiet pieliecoties vai pat pīļu gājienā, jāiet pa ūdeni un bieži vien pret straumi. Jārēķinās ka ķermenis uzkarst un cilvēks sāk svīst. Kas parasti ziemas variantā galīgi nav labi. Tādejādi pirms līšanas vai jebkādas citas fiziskas darbības, der novilkt kādu kārtu nost. Jo kā nekā polārajos apgabalos dzīvojošiem ir teiciens - "Ja Tu svīsti Tu mirsti". Tā arī ir - izejot no kanalizācijas esi slapjš un līdz ko apstājies, sāc salt. Tā kā ziemā ir labāk uzvilkt vairākas plānākas apģērba kārtas, kuras vari pa vienai vai vairākām novilkt. Nekā vilkt vienu milzīgu vatņiku un sust ārā, jo novelkot salsti nost...
Aukstums arī akumulāroriem un baterijām nepatīk, tādēļ tās glabājiet iekškabatās.
Sievietes ir salīgākas nekā vīrieši - tādēļ ja vien nav sieviešu guļammaiss, norādītās komforta temperatūras daliet ar divi un pieskaitiet kādus piecus grādus. Komforta temperatūra - minimālā tempratūra, lai guļot justos komfortabli. Tik priekšnoteikums - jābūt gana siltam apģērbam(Ne pa pliko vai apakšveļā). Normāls džemperītis, termoveļa, zeķes un utt.. Ekstrēma temperatūru varat visdrīzāk neskatīt, jo tās ir domātas trennētiem izdzīvotājiem un cik zināms, tad diemžēl mēs tādi neesam :S
Ja ir brīvi līdzekļi, tad priekš ziemas der iegādāties termoveļu - silta, viegla, kofortabla un kas ir vislabākais - esot uz miesas ātri žūst... Cik zinu, iekš arsenāla pa kādiem 28Ls var dabūt jaunus HelixonTex komplektus(bikses+krekls) - tieši šādu izmanto LV armija. Tik jaatceras ka termoveļai ir jābūt cieši pieguļošai pie ādas. Pie tam ir sieviešu un vīriešu varianti. Jo teiksim lēdijām, kuras herņejs ir radijis ar izteikti sievišķīgiem apveidiem, iekš vīriešu termoveļas varētu būt pa šauru...
Pagaidām pietiks... Varbūt vēl kas nāks prātā....
User avatar
marnix
 
Posts: 887
Joined: 30 Nov 2010, 22:26
Location: Riga

Re: Lai bradājums izdotos...

Postby Spam » 16 Mar 2012, 15:13

Rīt notiks pārgājiens, tāpēc uzskatu ka jāpievērš tautas uzmanība tualetes papīra jautājumam.
Tā kā parasti tualetes papīru ņemu tikai es (un uz vienas rokas vidējā pirksta varu saskaitīt gadījumus kad tualetes papīrs ir bijis vēl kādam), es turpmāk ieviesīšu talonu sistēmu. Par sešām apēstām desām pienāksies, teiksim, 30 cm papīra. Par trim bumbieriem - caurejas prēmija: 1,85 m tualetes papīra. Bet ja kāds visu apēsto izkorķēs jo būs sarijies čūskogas vai mušmires nevārītā veidā, viņa taloni tiks anulēti.
Šobrīd gan šo sistēmu vēl neieviesīsim, jo man tualetes papīrs ir beidzies pavisam. Rīt uz pārgājienu ņemšu salveti. Katram no mums iedalīšu vienu salvetes stūri, ko tad arī varēs lietot paredzētajai vajadzībai. Sadalīt salveti gabalos kategoriski aizliegts! Negribu lai kāda daļa vērtīgā resursa noklīstu!

P.S. Morāle ir tāda, ka tik pašsaprotamu lietu kā tualetes papīrs neviens vienkārši neiedomājas paņemt un lai biedriem nebūtu jāapgūst hellēnisma laikmeta metodes ar virvi vai nūjas galā piesietu lupatu vīkšķi, es arī turpmāk dalīšos ar tualetes papīru, bet ko mēs darīsim ja es to kādreiz aizmirsīšu? [AAA]
Let`s play Global thermonuclear war.
User avatar
Spam
Pelēkā kanalizācijas žurka
 
Posts: 2419
Joined: 15 Aug 2010, 10:33
Location: Pazeme


Return to Par post-apo.lv

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest