Kas ir "habārs"?

Foruma lietošanas noteikumi, diskleimeri, paziņojumi

Kas ir "habārs"?

Postby Vikings » 16 Sep 2010, 19:25

Kas ir "habārs"?
Habārs - šis vārds pirmo reizi tika lietots brāļu Strugacku grāmatā "Pikniks ceļa malā" oriģinālvalodā ar to apzīmējot lietas, kuras stalkeri iznes no citplanētiešu apmeklētās zonas.
Digeru un UE aprindās ar vārdu "habārs" tiek apzīmēts jebkas, kas tiek iznests no apmeklētā objekta. Pamatā krievvalodīgajos forumos tas tiek attiecināts uz bumbu patvertnēm un CA aprīkojumu, mēs šo terminu lietojam pavisam citādā nozīmē.

Habārs iekš Post-Apo
Ar vārdu Habārs mēs saprotam jebkādu padomju laiku ražojumu. Piemēram mana vectēva moskvičš ir Habārs, bet mana Vef gāzmaska gan nav, jo tā ir no Pirmās Latvija laika. Šāda citāda vārda Habārs nozīme radās divu iemeslu pēc- pirmkārt Diezgan daudzi no mums spēlē datorspēli spēli "Stalker" kur šīs vārds regulāri apgrozās, un otrkārt ja tu regulāri lasi krievu UE forumus arī tur tas vārds parādās. Un vārs ir labskanīgs un pietiekami specifisks lai ar to apzīmētu tās visas brīnumainās lietas ko ražoja lielā brālīgā republiku saime PSRS.

Kas tad ir "habārīšana" ?
Principā jau Psrs laiku lietu iegūšana. Vis biežāk tas notiek izdīcot tās saviem gados vecākajiem radiniekiem, ģimenes draugiem, iztērējot pēdējo naudu SS.LV, vai Latgalītē. Pēdējo laiku atradums mūsu hābāra klejojumos ir metāl pieņemšanas punkti- sarunājot ir iespējams nopirkt unikālas lietas pa mazām naudiņām. Tikai jāmeklē un jācer uz fortūnu.

Vai Post-Apo biedri arī "habārī"?
Reizēm jā. Ņemot vērā, ka Post-Apo biedri kolekcionē interesantas lietas un ir ar plašu interešu loku, ir dažādas lietas, kuras grēks būtu atstāt hipsteriem vai laika zobam, ja tās ir vērts saglabāt.


Tiesa gan ir viena nianse. Reizēm cilvēkiem paslīd roka un kaut kas no apmeklētā objekta atnāk līdzi uz māju. Neiesaku to darīt, bet ja tomēr nevēlies sekot UE pamata nosacījumiem un vēlies kaut ko no apmeklētā objekta paņemt, 10 kārt apdomā - vai Tev to vajag. Jo lietu, kuru izmet pēc laika, kad tā stāvējusi mājās zem gultas, tomēr labāk ir atstāt apmeklētajā objektā apskatei citiem. Galu galā pašam tev galva uz pleciem un mēs neesam tava mamma vai policija, zo dari kā atzīsti par pareizu un ētisku. Mēs neuzspiežam nekādus viedokļus vai noteikumus, galu galā dzīvojam demokrātiskā republikā. Mēs neesam nedz Čeka, nedz kas tamlīdzīgs [nunu]
Vikings
 
Posts: 1882
Joined: 15 Aug 2010, 08:36

Re: Kas ir "habārs"?

Postby LenorAD » 16 Sep 2010, 23:15

viedi vārdi [lauz]
Jo var!
User avatar
LenorAD
Grammatik Macht Frei
 
Posts: 1965
Joined: 15 Aug 2010, 18:26
Location: Rust in peace

Re: Kas ir "habārs"?

Postby Vikings » 17 Sep 2010, 01:57

Ō, paldies. :)
Vikings
 
Posts: 1882
Joined: 15 Aug 2010, 08:36

Re: Kas ir "habārs"?

Postby Posts » 29 Mar 2011, 16:01

Es tagad zinu, kas ir habārs! Kā es to nevarēju iedomāties līdz šim?!
Tas taču ir tik vienkārši izskaidojams.
Habārs ir visas preces, kuras eksportē no Krievijas pilsētas Habarovskas!
Image
Cik es neaptēsts, ka tikai tagad par to uzzināju [ponijs]
User avatar
Posts
 
Posts: 1366
Joined: 20 Aug 2010, 19:32
Location: Aiz aizlīmētiem logiem

Re: Kas ir "habārs"?

Postby darznieks » 06 Apr 2011, 23:49

Nē taču viņi to saliek kastēs un paslēpj bunkuros- tieši tā pat kā lieldienu zaķis noslēpj olas ligzdiņās lai bērniem būtu ko meklēt, Habārovas čaklie strādnieki paslēpj tās ražojumus visā plašajā PSRS lai mums būtu ko meklēt [nunu]
User avatar
darznieks
Galvenais sviestnieks
 
Posts: 1458
Joined: 17 Aug 2010, 12:52

Re: Kas ir "habārs"?

Postby Latvis » 07 Apr 2011, 02:54

vispār jau labi sen prātā bij ienācis habarovskas joks. biju paspējis to piemirst, bet kaut kad, tika apgūti jaunajā miteklī esošie habāra krājumi, atcerējos joku un vaicāju klintai:
- vai tu zini kur mēs dzīvojam?
- nu?
- habarovskā!
Intelekts ir nasta, ko nes tikai daži, lai pārējiem būtu vieglāk
User avatar
Latvis
 
Posts: 250
Joined: 16 Aug 2010, 20:43


Return to Par post-apo.lv

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest