Černobiļa, 2016

Atvērtas sarunas par pamestām skolām, pilsētiņām un citiem civiliem objektiem.

Re: Černobiļa, 2016

Postby telefontubbie » 17 Oct 2016, 21:22

Reaktors pats par sevi, jup. :D Vienkārši liekās interesanti, kā tur bija tā situācija, ka roboti esot pārstājuši darboties radiācijas dēļ. Drēbes un apavi savukārt nepārstāj "darboties", bet kas no tā visa "uzsūc" vairāk - kaut kādi metāli (tehnika), vai putekļi, kas vienkārši nosēžas auduma šķiedrās? [hmm]

Too many ļurbex questions. [dulls]
User avatar
telefontubbie
 
Posts: 2371
Joined: 18 Aug 2010, 10:53
Location: Ogre - Rīga

Re: Černobiļa, 2016

Postby Disfigurator » 17 Oct 2016, 21:40

Radioaktīvās degvielas un grafīta stieņu daļiņas tika uzspertas gaisā sīkos putekļos, kuri tusēja arī dūmos, kas pacēlās dahuja augstu. Šie mega aktīvie putekļi/daļiņas nosēžas līdz ar lietu un vēju. Puteklīši visvairāk tāpēc kā jau puteklīši - tuvāk zemei. Attiecīgi - apavi un iekārtu ritošā daļa saķer visvairāk. Un radioaktivitāte ir "lipīga". Aktīvās daļiņas "inficē" blakus esošos objektus, līdz tie paši objekti sāk starot. Tehniskākas dabas cilvēks varētu paskaidrot precīzāk.

Tāpēc arī lieto respiratorus, gāzmaskas un himzas. Lai radioaktīvie putekļi nenonāktu iekšā caur gremošanu, acīm vai elpošanu (smagi dirsā) vai nepamanīti tusētu apmatojumā, kur, tiem esot nepamanītiem, tie lokāli staro, radot vēzītim ņammas. Pats starojums jau ir lieta, ar kuru vari rēķināties un "draudzēties" - ja zini, cik staro, vari izrēķināt, cik ilgu laiku drīksti būt tuvumā, lai nebūtu sekas.

Bet, ja noķer sīko puteklīti ķermenī, žopa. Ārā diez vai dabūsi.

Bet Černobiļā vairums puteklīšu tika no ēkām un ielām nomazgāti ar ugusndzēsēju šļūtenēm un šķidrumiņiem. Tāpēc tagad tūristiem un vietējiem nav jābaidās tur tusēt. Augsni un tās augļus gan nevajadzētu ēst. Un uzmanīgiem jābūt vien nelegāliem, kuriem pašiem savs maršruts pa netīrākām vietām jāplāno. Tūristu takas ir drošas. Bīstamāk ir iet uz rentgena kabinetu.
User avatar
Disfigurator
Site Admin
 
Posts: 3279
Joined: 15 Aug 2010, 15:36
Location: Rīga

Re: Černobiļa, 2016

Postby telefontubbie » 23 Oct 2016, 12:40

Paldies par DIAvakaru, tiešām garšīgs un personīgs skats uz Zonu! [irok] Šodien pat paskatījos google un flickr pēc atslēgas vārdiem "Pripyat+autumn" un vienīgās līdzīgās atradās "ikoniskās bildes" (panorāmas rats, mājiņa ar vitrāžām, viesnīca ar ģerboni,uzraksts Pripyat 1970).
Plus, pirmo lapu derētu atjaunot, lai būtu raksts+bildes(kad būs saskenētas/saliktas) sākumlapā. ;)
User avatar
telefontubbie
 
Posts: 2371
Joined: 18 Aug 2010, 10:53
Location: Ogre - Rīga

Re: Černobiļa, 2016

Postby traktors » 15 Nov 2016, 10:14

Černobiļas reaktoru sāk pārklāt ar 1,5 miljardus eiro vērtu tērauda vairogu.

http://www.kasļauns.lv/lv/zinas/236261/ ... rogu-video

http://media.kasļauns.lv/mp4/476/video.mp4
User avatar
traktors
 
Posts: 1267
Joined: 29 Sep 2011, 17:56

Re: Černobiļa, 2016

Postby Disfigurator » 28 Dec 2016, 13:11

Nu, ko, Post, kad dipu vakars sen aiz muguras - šķiet, ka ir pienācis man laiks saskenēt, bet tev salikt dipus vietās, ne? :D
User avatar
Disfigurator
Site Admin
 
Posts: 3279
Joined: 15 Aug 2010, 15:36
Location: Rīga

Re: Černobiļa, 2016

Postby Posts » 28 Dec 2016, 13:31

Tā ir mana jaungada apņemšanās: dick flick konts un Čerņabļas bildes.
User avatar
Posts
 
Posts: 1366
Joined: 20 Aug 2010, 19:32
Location: Aiz aizlīmētiem logiem

Re: Černobiļa, 2016

Postby Disfigurator » 28 Dec 2016, 13:50

Gut, gut. Es, šķiet, sakšu šovakar skenēt. Diži daudz jau arī nav, daždesmit
User avatar
Disfigurator
Site Admin
 
Posts: 3279
Joined: 15 Aug 2010, 15:36
Location: Rīga

Re: Černobiļa, 2016

Postby Disfigurator » 23 Jan 2017, 00:34

Soon...

ImageTur
User avatar
Disfigurator
Site Admin
 
Posts: 3279
Joined: 15 Aug 2010, 15:36
Location: Rīga

Re: Černobiļa, 2016

Postby Disfigurator » 23 Jan 2017, 12:55

Nu, tad beidzot. Nav jau ~2m projekcija, bet...

Kā jau minēts, lai safočētu +/- bradājumīgi, t.i., bez tūristiem, nācās vai nu steigties pa priekšu, vai atpalikt. Visbiežāk sanāca atpalikt, par ko gidi nepriecājās. Bet man po - esmu maksājis dažus simtus, lai te nokļūtu, netaisos to laiku pavadīt ar selfijstikiem aprīkotu fagotu barā. [fy]

ImageForwards. Pirmais pieturas punkts - Duga. Antena. Milzīga. Ar liftiem! Antena ar liftiem!

ImageArfa. Tās izmērs, maigi izsakoties, ir iespaidīgs. Un visā izmērā to raksturo dažāda izmēra un konfigurācijas dzelži - rezonatori, kabeļi, vadi, u.tml. Atceros, ka Upīškalna adatai bija sava skaņa vēlā vasaras vakarā. Noteikti, ka šai antenai piemīt pavisam episkāka dziesma. Varbūt to varēs izpīpēt nākamajā reizē. Ir doma kaut kad braukt uz 6 dienām, nevis 6 stundām...

ImageRadiosiena. Rezonatori. Katrs no tiem varētu būt mikriņa izmērā.

ImagePie Dugas antenas. Pat ar platleņķi tā suka nelien kadrā. Izmēru var noprast pēc tūristiem objekta pakājē. Ā, un jā - zeme, uz kuras stāvam, tīri labi vaidēja caur digitālajiem dozimetriem.


ImageKopaču būdiņa kafijā. Pēc antenas mūs uzreiz veda uz Kopačiem. Kas reiz bija ciemats, pēcāk ČAES seku likvidēšanas ekipējuma krātuve, bet tagad - patukšs zemes pleķis ar pāris dzelžiem. Ļoti labi starojošs zemes pleķis, jāsaka.

ImageStarojošie kombaini. Novirzījos no grupas un piebridu pie šī kombaina. Kabatā esošais dozimetrs no retiem urkšķiem pārgāja uz nepārtrauktu kviekšanu. Nais!

ImageGalvaskauss uz metāla kastes. Kopaču klasika - no mūsu grupas, šķiet, ka visi paņēma šo savos fočikos. Atšķiras tikai leņķis un kadrējums.

Image
Stalkeru trolejbuss kafijā. Kopaču pērle - pamests tehniskais trolejbuss, kurā, kā zināja mums stāstīt, nelegālie apmeklētāji apmainās ar materiālām pieklājībām un labiem vārdiem.

ImageSignature series. Un, lai gan mums nebija līdzi materiālas pieklājības šokolādītes, alus, ūdens vai prezervatīva formātā, savu labo vārdu no Post-Apo.lv atstājām gan.

ImageTelefonbūdiņa. Pēc Kopačiem mūs uzreiz parāva uz Pripeti. Nesūdzos! Kāds par šo būdiņu uzdeva jautājumu: "Tā ir tā pati, kas redzama filmā?". Diez par kuru filmu šis domāja - ģeldētu redzēt.

ImageKafe Pripete. Kafejnīca upes krastā. Kamēr grupa gāja čekot kafešku no tauvošanās vietas, es pirmo reizi šajā ceļojumā sajutu arī bradājuma garšu - ielavījos iešā, lai nofočētu ko jēdzīgāku.

ImageGāzūdeni? Šie uzskrēja virsū pirms es ielavījos iekšā.

ImageKafe Pripete, vitrāža R. Kafeškas labā puse. Palikusi pat vitrāža, kas izskatījās ļoti smuki, spīdot iekšā pēcpusdienas saulei. Prieks par lēmumu ienākt šeit iekšā bez atļaujas - worth it!

ImageKodolviesnīcas korupcija kafijā. No kafeškas devāmies srazu uz centrālo laukumu, cauri kuram - uz atrakciju parku. Kadrā - ēka, kas arī izmantota kā viesnīca. Precīzāk par ēku stāsta vairākās doķenēs.

ImageEnerģētiķa laukums, kurš ved uz atrakciju parku.

ImageAutodroms. Panorāmas ratu iepostēju pirmo. Vēl bez autodroma tur varēja izpīpēt 2-3 mazāku atrakciju paliekas. Postam sanāca jaudīgāk nofočēt, starp citu. Gaidām, kad viņš saņemsies!

ImageUzmanību, skolēni! Pēc atrakciju parka mūs staidzina uz skolu. Kā var noprast - bildē redzama kādreizējā iela, kas nu ir ieaugusi taciņa.

ImageŽoga dekors pie skolas. Elegants žoga dekors.

ImageSkolas baseinā. Kādi 3-4 kadri, līdz tiku līdz tādam, kurā nebūtu redzami tūristi. Kad jau šķita, ka, promejot vienai grupiņai, tikšu pie tukšas telpas, srazu ielauzās cita grupiņa, kura pamatā sastāvēja no dažāda kalibra aziātiem.

ImageRudens kafijā. Pēc skolas - pa taisno uz rūpnīcu Jupiters. Visnotaļ bradājumgaršīga teritorija ar transporttehniku pagalmā. Dažādās pozīcijās. Uz jumta, uz riteņiem, uz sāniem...

ImageJupitera logos. Šeit bija pēdējā pile, lai saprastu, ka tas kaimiņzemes idiots ir īblis pēc aicinājuma. Lai kaut ko jēdzīgu nofočētu, atkal negaidīju uz baru - pisu iekšā pa taisno, kas tam šmurgulim nepatika. Paspēju tikai šo kadru bez fagotiem tajā.

ImageAutobuss kafijā. Ībļa steidzināts nepaspēju šo nofočēt, kā gribētos. Pāreksponēts, pārattīstīts. Lai glābtu, nācās mērcēt interesantās substancēs. Kafijā, vīnā, tējā, viskijā, balzamā, Melnajā princī... Busiņš bija apgāzts uz sāniem. Korektā ekspozīcijā bija doma, ka kreisajā logu rindā bija jābūt redzamām debesīm. Nākamreiz ilustrēšu šo domu, apsolos.

ImagePosts pamet Jupiteru. Pēc īsas apskates, pisām prom. It kā būtu kāds variants - grafiks saspringts!

ImageRadiokausa mācibas - pirms Jupitera teritorijas pamešanas mums parādīja šo kausu, kas izmantots radioaktīvāko atkritumu pārvietošanai. Kauss jaudīgi staro šobaltdien - ieliku kausā dozimetru un apdirsos, cik jaudīgs. To redzēja kādas nesaistītas tūristu grupiņas īblis, kas sacēla traci, ka es esot idiots un whatnot, ka nesaprotot savu darbību bīstamību, uz ko īblim krieviski atbildēju - ņepizģi! Un tad divos vārdos paskaidroju, ka bīstamība ir starojuma jauda + ekspozīcijas laiks. Un kausa tuvumā es tikai dažas sekundes. Es nezinu, vai tam imbecīlim pietika intelekts to saprast, vai arī vienkārši visiem šiem pidariem ir misija būt pārspīlētiem parauggidiem grupu priekšā, bet uzskatu, ka pareizi informēts viedoklis vienmēr ir vērtīgāks par raganu medībām.

ImagePripetes kaķēns - vietējais, kas še vandījās apkārt. Draudzīgs : )

ImagePripetes pamešana ar kafiju un kaķīšu ārdīšanos - pa šo ceļu devāmies prom pavisam. Bijām tikai uz dažām stundām, apostot gaisu.


Kārtīgāk jābradā, varbūt, šovasar/šoruden. Vai nākamajā gadā. Tad jau redzēs. Katrā ziņā, bija līdzi kādas 6 filmiņas, bet izfočētas tikai divas.
Posts gan bija trigger-happy, un izblieza krietni vairāk. Gaidām viņa bildes!


Vēl daža laba šeit neielikta bilde ir albumā.
User avatar
Disfigurator
Site Admin
 
Posts: 3279
Joined: 15 Aug 2010, 15:36
Location: Rīga

Re: Černobiļa, 2016

Postby Walx » 23 Jan 2017, 15:17

ūberekselenti... ja braucienu plānojat nākamgad tad es varētu nopietni apsvērt līdzdalību, protams, ja būs tik publisks pieteikšanās aicinājums. Šogad gan visdrīzāk nesanāks.
User avatar
Walx
 
Posts: 873
Joined: 01 Jul 2011, 09:47
Location: Ventspils

PreviousNext

Return to Civilie objekti

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest