Brekši/Saulkrasti/Carnikava

Atvērtas sarunas par pamestām skolām, pilsētiņām un citiem civiliem objektiem.

Brekši/Saulkrasti/Carnikava

Postby Walx » 22 Jul 2016, 14:51

Jūlija sākumā sanāca izmest vienu līkumu ar bridējtūrisma elementiem (tik salikt kopā bildes ar aprakstu sanāca vien tagad).

Aizbraucām līdz Disfiguratora ieteiktajai skoliņmuižiņai Brekšos. Žogs apkārt un mans pirmspensijas vecums, nevilināja rāpties pāri žogam, var jau būt, ka arī būtu rāpies jo nebija jau diez ko milzīgs tas žogs, arī nekādu apsardzes pazīmju nemanīja, tomēr prātīgā bradājuma kolēģe atrunāja un arī apdzīvotā vieta/lielā satiksme nepalielināja vēlmi līst šajā objektā.

Lēnā garā uz Saulkrastiem (tiešām lēnā garā jo kāda ceturtā daļa no ceļa bija dīvains, it kā beziemesla sastrēgums) uz jau iepriekš divreiz apmeklēto Ziemeļniķeli. Mērķis bija apciemot sūnu gultu uz fotosesiju, kā arī sabildēt “pēc” bildes, kuras nolikt blakus bildēm no iepriekšējā reizē atrastā bukleta. Īpaši ar teritorijas apgaitu šoreiz neaizrāvāmies. Trīsstāvu māju gan izstaigājām pamatīgi ielūkojoties gandrīz katrā telpā, meklējot vēl kādu fotogēnisku daili. Dažās istabās bija krietni apsūnojušas gultas, bet papardes nevienā citā neauga. Dīvaini, bet dažas istabiņas likās visai apdzīvojamas, tīras un sausas. Toties trešā stāva gaitenis sagādāja atrakcijas un jautrību, grīdas dēļi ieliecās, brakšķēja un es ar savu mikroziloņa svaru tirinājos avangardiskā bridējdancī mēģinot uztaustīt kur zem dēļiem ir lāgas un drošāks pamats. Galu galā, galā tikām bez pagrīdes izpētes. Tad nu tapa fotosesija pie sūnu/paparžu gultas. Agrotīkls ir fotogrāfijā labi pielietojams materiāls, nebiju to agrāk izmantojis, bet biju kaut kā savā galvā izdomājis, ka tā varētu būt, un tā arī ir. DEPO iepirku sešus metrus kurus sadalīju divos gabalos. Materiāls gana lēts un to var pielietot kā fonu, paklāju, softboksu, apmetni un gan jau vēl šā tā.

Image
Image

Nedaudz vēlāk pēc bukleta uztaisīju trīs vietu “pēc” bildes.
Image
Image
Image
Nu to es nevaru saprast, kā tik fiksi var aizlaist postā tik glaunas telpas, bildēs tak ir reāli laba atpūtas vieta. Kam ir tāda interese šķaidīt reģipšus, dauzīt flīzes, izmētāt akmensvati u.t.t. Ja vēl pievāktu savām vajadzībām, bet te vienkārši sporta pēc viss izdemolēts. Meklējot un neatradot deju zāli ceturtajai bildei, iegājām vēl vienā moderni remontētajā un izdemolētajā mājā, šī vieta izcēlās ar jauniešu atstātiem uzrakstiem uz sienām par to kāds tik te bujāns nav noticis utml...
Image
Radās vīzijas par dzēruma tvaikos atstātām nevainībām un sešpadsmitgadīgām māmiņām...

Mājupceļā iegriezāmies Carnikavas Dārzniekā.
Image
Ejot iekšā teritorijā, mums pretim izbrauca mašīna, bet mēs par laimi vēl bijām legālajā pusē. Siltumnīcu komplekss episki daiļš, tur varētu stundām vandīties fotografējot rāmjus, rūtis un džungļus pa vidum.
Image
Image
Image
Diemžēl to nokancelēja kaut kas pavisam neierasts tāda tipa objektos. Tīrība. Lielajai ēkai visas durvis sētas pusē bija vaļā un aiz tām tīri izslaucīti gaiteņi ar dažiem savākto drazu maisiem, tas mani padarīja ļoti aizdomīgu.
Image
Kad piefiksēju, ka durvīm ir pieskrūvētas pavisam jaunas ausis priekškaramajām atslēgām tad nekas cits neatlika kā doties vien atpakaļ uz legālo pusi jo man kā pensionāram nav diez kā liela interese skaidroties ar strādniekiem, sargiem vai policiju.
Image
ImageReāli izskatījās, ka darba dienas izskaņā strādnieki uz brīdi aizskrējuši līdz bodei pēc pāris aliņiem un drīz būs atpakaļ. Bet iespējams, ka maldos un ja kādam sanāk uz to pusi doties varat manu info pārbaudīt.

Beigās Ziemeļniķeļa buklets...

Image

Image
User avatar
Walx
 
Posts: 873
Joined: 01 Jul 2011, 09:47
Location: Ventspils

Re: Brekši/Saulkrasti/Carnikava

Postby inmno » 22 Jul 2016, 15:35

Pirms/pēc bildes ļoti patīk. Strūklaka, kas nomainījusi savu orientāciju uz pļavu, it sevišķi.
fano par celtnēm, kurās iesakņojusies daba.
User avatar
inmno
 
Posts: 254
Joined: 01 Aug 2013, 14:04
Location: Rīga

Re: Brekši/Saulkrasti/Carnikava

Postby telefontubbie » 22 Jul 2016, 20:01

O jē, fočenes! Izskatās diezgan fancy :D
Starp citu, kāpēc kādreiz bija tik modīgi likt priekšā vārdiem "inter"? Bija taču arī kaut kāds veikals "Interpegro" un gan jau vēl visādi jocīgi vārdi.
User avatar
telefontubbie
 
Posts: 2365
Joined: 18 Aug 2010, 10:53
Location: Ogre - Rīga

Re: Brekši/Saulkrasti/Carnikava

Postby Disfigurator » 23 Jul 2016, 10:38

Patīk otrā bilde. Motīvs jauks.

Nais

Dārzniekam kantora ēka šādi sakopta? Puķes pie lielajiem logiem arī aplietas, ūdens ir spoguļu baseinā? lel
User avatar
Disfigurator
Site Admin
 
Posts: 3274
Joined: 15 Aug 2010, 15:36
Location: Rīga

Re: Brekši/Saulkrasti/Carnikava

Postby telefontubbie » 19 Aug 2016, 21:23

Biju šodien Saulkrastu objektā , tur normāls trafiks šodien. Tur bija kāds ar trijkāji un fočiku, sasveicināties nesanāca. Šur un tur ar draudzeni paložņājām, bet maz kur līdām iekšā, pārsvarā visus stikla/mozaīkas ķiņķēziņus uz mazajām ēciņām fotografējām. Objekts diži mainījies nav kopš Walx pēdējās vizītes, vismaz tur nekas nav nojaukts pa šo laiku. Ejot ārā no objekta, pie tās ieejas bija apstājies sirms pāris. Vīrietis jautāja, vai tur esot vecā pionieru nometne, viņš to meklē. Teicu, ka jā, bet viņš no sākuma neticēja. Nu jā, tā reģipš-style atpūtas māja sākumā neizskatās pēc nometnes...Teicu, ka jālien pāri sētai un jāpaiet drusku tālāk, tad jau redzēs meklēto. Viņš tajā nometnē esot bijis 60-tajos gados (uhh cik sen!) un teica, ka gribot redzēt kā izskatās.
P.S.
Pie objekta ganījās ļoti mīļš stirnubuks, nebēga uzreiz prom, kad pamanīja cilvēkus. :) Nofočēt nesanāca, jo aiz pārsteiguma nebiju ielikusi iekšā fotofilmu fočikā :D :D faiļura
User avatar
telefontubbie
 
Posts: 2365
Joined: 18 Aug 2010, 10:53
Location: Ogre - Rīga

Re: Brekši/Saulkrasti/Carnikava

Postby streiklauzis » 16 Oct 2016, 10:29

Niķelī tagad pats skaistums. Vasarā, kad cerēju tikt uz jumta, nācās piekāpties turpat ligzdojošo kaiju kolonijai.
Tiem, kas brauc ar riteni, varu ieteikt ceļu no meža puses. Būs gan jāpabrauc uz priekšu un jāiegriež privātmāju teritorijā, lai pa taciņām smuk un mierīgi aizmītos līdz pirmajām nometnes ēkām. Kāds kilometrs sanāk, ne vairāk.
streiklauzis
 
Posts: 23
Joined: 09 Jan 2016, 17:36

Re: Brekši/Saulkrasti/Carnikava

Postby telefontubbie » 16 Oct 2016, 15:14

O, biji ar riteni? Diez, vai kaut kas palicis pāri no Zvejniekciema zivju fabrikas. [domiigs] Tur gan varēja tikt uz mikroskopiska jumtiņa, ar skatu uz jūru.
User avatar
telefontubbie
 
Posts: 2365
Joined: 18 Aug 2010, 10:53
Location: Ogre - Rīga


Return to Civilie objekti

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests