Baldone/Jaunciems/Saulkrasti

Atvērtas sarunas par pamestām skolām, pilsētiņām un citiem civiliem objektiem.

Baldone/Jaunciems/Saulkrasti

Postby Walx » 06 Jun 2016, 15:28

Bijām apmeklēt dažas vietas.

Daudz bija lasīts par Baldones sanatoriju, redzētas bildes un gribējās arī pašam tur ielīst apskatīties, pabildēt. Likās, ka tā ir tāda klusa un nomaļa vietiņa kur netraucēti ložņāt. Sanāca vilšanās, aizbraucām uz Baldoni, pirmkārt sanatorijas teritorija, parks ir vietējo ļautiņu tranzīta mezgls, sestdienā notiek aktīva tautu kustība uz/no veikala, vienkārši pastaigas ar suņiem un bērniem, kā arī pie pašas smukākās, vecās mājas galvenās ieejas bariņš vietējo kodēju taisīja skaļu plenēru. Visas iespējamās iekļuves vietas ir nocenzētas, lai gan pārsvarā tikai ar vecām durvīm, finieriem, skaidu plātnēm un citu drazu, tomēr ļaužu kustības dēļ nelīdām tuvumā pārbaudīt, gan jau, ka tāda cenzūra dažās vietās ir vienkārši ar roku pabīdāma malā. Tā nu rezultāts nekāds, apstaigājām teritoriju, papētījām ēkas, bet iekšā nekur neielīdām. Tur visdrīzāk jābrauc lietainā darbadienā, ja vien nav vēlme pa nakti līst.

Nākamais pieturas punkts - Jaunciema papīrfabrika. Par pieturas punktu to nosaukt grūti, jo tā arī nepiestājām, pa gabalu jau bija redzams, ka ķieģeļu drupu lauka vidū slejas skurstenis, pie skursteņa dažas ēkas bija, var jau būt, ka dziļāk teritorijā bija vēl kāda saglabājusies ēka, bet šī vieta izskatījās pietiekami darbīga un apžogota, lai gribētos tērēt laiku izpētei. Man ir tādas aizdomas, ka šo vietu arī pavisam drīz varēs ieskaitīt RIP kategorijā, protams iespējams es kā nespeciālists esmu nofiksējis ne to industriju un noturējis par papīrfabriku. Lai gan šaubos, tik liels skurstenis Jaunciemā var būt tikai papīrfabrikai.

Tā kā tuvojās vakars, bet nekur ielīsts nebija tad iespiedu pedāli grīdā (dīzeļopeļa gadījumā tas ir vienlīdzīgi ātri braucošam riteņbraucējam) un aiznesāmies uz Saulkrastiem.

Ziemeļniķelis pirms pāris gadiem bija gana interesants, bet toreiz tuvāk pētīt nebija laika. Šoreiz sākumā piebraucot, likās, ka nekāda vazāšanās pa teritoriju nebūs, pie sētas puses vērtiem esošais caurums, pa kuru pagājušajā reizē ielīdām, aizlāpīts ar drāšu sietu, pa augšmalu novilktas dzeloņdrātis, bet izrādījās, ka paši vārti nav noslēgti. Ēkām nekāda cenzūra nav parādījusies un var staigāt visur, kur vien bailes nevieš fakts ka, krietni iepuvušās dēļu grīdas nonākot noteiktā attiecībā ar staigātāja svaru var rezultēties viegli traumatiskā šļūcienā uz pagrīdes pusi. Piemēram, ēdamzālē uzmetu kritisku skatu grīdai un iekšā negāju. Uz trīsstāvu kopmītnes jumta baklāni (kaijas) ir ierīkojuši pamatīgu koloniju, līdz ar to parādīšanās teritorijā tiek uzņemta ar pamatīgām ovācijām un baklānu bļāvieni pavada staigāšanu gar šo ēku, gandrīz kā kustību sensori ar dažiem desmitiem pretīgi bļaurīgām sirēnām. Spriežot pēc noķēzītās, zemes var arī atrauties ar kādu sulīgu savvaļas aviācijas bumbu, par laimi mums šie prieki izpalika.

Cauri mežiņam gar vairākām vienstāvu ēkām ved smuks celiņš gar malām blīvi apaudzis ar krūmiem radot kaut kādu post-apo versijas ansīš/grietiņ-veidīgu sajūtu. Pāris ēkās ir bijis arī labs eiroremonts ar visiem reģipšiem, mūslaiku flīzēm, vatēm u.t.t. Nebija tikai īsti skaidrs kas tur ir atradies, un galīgi nebija skaidrs kam gan nav bijis slinkums ņemt un ļoti sistemātiski visus tos reģipšus dauzīt, raut nost no sienām un izšķaudīt vati pa grīdu. Kā vienā no izremontētajām ēkām izskatījies agrāk uzzināju bradājuma beigās, kad atradu bukletu ar foto un informāciju par viesnīcu/atpūtas bāzi “Interskonto Niķelis”. Nākamreiz būs jāuztaisa dažas pirms/pēc bildes un jāsaliek kopā ar bukleta foto.

Ielīdām arī trīsstāvu kopmītņu tipa mājā, būvgružu draza kā jau visur un ja nav apnikums pēc pārbraucienos pavadītas dienas tad var arī ņemties ar fotoidejām, ir vismaz viena smuka, pajaukta stikla bloku siena. Šeit pa logu bradājuma kolēģe pamanīja arī vienīgo cilvēku teritorijā bez mums, kurš tērpies bezpiedurkņu maikā, un melnās apenēs slāja caur teritoriju, gan jau, ka izmantoja, taisno ceļu. Viņš tika pie iesaukas plikdirsis un spoka nodarbošanās, jo es viņu neredzēju.

Viena no kopmītnes istabiņām mūs sagaidīja ar konkrētu daili, mitra pelējuma smārds vizualizējās ar sūnām un papardēm apaugušā gultā. Radās dažas foto idejas tieši šai vietai nākamai apmeklējuma reizei, tikai iepriekš nedaudz jāsagatavojas. Izejot no otrā stāva, bija interesantas sajūtas, kad zem mana pamatīgā svara sāk ļoti dzirdami krakšķēt un ļoti jūtami ieliekties linoleja segtie dēļi (šķiet tieši vecais linolejs arī šajā reizē vēl aiztaupīja šļūcienu zemgrīdas pasaulē). Protams, līdz betona pārsegumam kritiens būtu maksimums pārdesmit centimetri, bet potenciāli iegūstamie skrāpējumi no naglām vai nobrāzumi nevilināja, tāpēc piekopu taktisko speķainās balerīnas dejas soli, mēģinot viegli bļeģinoties aizdejot līdz drošākai vietai bez lamuvārdu straumes, kura sekotu nobraucienam pagrīdē.

Iespējams, mēs nebūtu pērušies prom uz Saulkrastiem ja no rīta kad taisījāmies ceļā foruma vēstuļu sadaļa būtu darbojusies, jo dažu biedru piesūtītās koordinātes bija saglabātas tikai tur, bet katrā ziņā Ziemeļniķeļa apmeklējums bija visnotaļ patīkams un jaunas idejas rosinošs un pati diena forši pavadīta. Nākamreiz gan jāķeras pie koordinātēm, bet Niķelis ar jāapciemo... tā gulta ar sūnām un papardēm jau vien, ir to vērts, lai noziedotu dažas stundas un aizbrauktu līdz Saulkrastiem.

Sūnu gulta...

Image

Image
User avatar
Walx
 
Posts: 873
Joined: 01 Jul 2011, 09:47
Location: Ventspils

Re: Baldone/Jaunciems/Saulkrasti

Postby Disfigurator » 06 Jun 2016, 17:59

Līdzīgi dekadenta gulta arī manā apkaimē ir - pie tikpat apsūnojušām grāmatām un rakstāmgalda :)
User avatar
Disfigurator
Site Admin
 
Posts: 3274
Joined: 15 Aug 2010, 15:36
Location: Rīga

Re: Baldone/Jaunciems/Saulkrasti

Postby telefontubbie » 07 Jun 2016, 12:04

O jē,bukletu gribētos redzēt. [irok]

"savvaļas aviācijas bumba" :D Kaiju tur patiešām daudz. Biju tur pirms vairākiem gadiem vasarā. Vienā ēkā toreiz bija arī signalizācija, tas laikam varēja būt tajā "eiroremonta" mājā... :D Labi, ka toreiz bradājums tika veikts no džunglīšu puses un kopmītnēm, atstājot to svaigākā skata ēku kā pēdējo.

P.S.
Bradā vēl,forši apraksti :)
User avatar
telefontubbie
 
Posts: 2365
Joined: 18 Aug 2010, 10:53
Location: Ogre - Rīga

Re: Baldone/Jaunciems/Saulkrasti

Postby Walx » 08 Jun 2016, 22:22

Bukletu domāju ieskenēt tad kad safočēšu bildes lai var salikt pirms/pēc kolāžu. Tas varētu būt kaut kad jūlija sākumā.
User avatar
Walx
 
Posts: 873
Joined: 01 Jul 2011, 09:47
Location: Ventspils


Return to Civilie objekti

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests