Nenopietna skaidrojošā vārdnīca

Foruma lietošanas noteikumi, diskleimeri, paziņojumi

Nenopietna skaidrojošā vārdnīca

Postby telefontubbie » 27 Feb 2011, 16:37

http://files.inbox.lv/ticket/d78677c08e0633a1a6b6b1ac11af3e084b3e8d3c/vardnica.doc

Ar šīs vārdnīcas palīdzību var labāk izprast sarunas dažādos forumos, kurās bieži vien parādās jēdzieni, kurus pirmajā acu uzmetienā var interpretēt visādi..
Klīst runas, ka šo vārdnīcu sacerējis kāds Jeromirs Streptodots. Priekā! [alus] [fofa]
User avatar
telefontubbie
 
Posts: 2452
Joined: 18 Aug 2010, 10:53
Location: Ogre - Rīga

Re: Nenopietna skaidrojošā vārdnīca

Postby darznieks » 27 Feb 2011, 18:18

fun :D
Drusku iebilstu pret dažām bildēm, bet takā pats neko nedaru tad neko nesaku :D
Gaidu turpinājumu viennozīmīgi!
[lasa]
User avatar
darznieks
Galvenais sviestnieks
 
Posts: 1458
Joined: 17 Aug 2010, 12:52

Re: Nenopietna skaidrojošā vārdnīca

Postby Spam » 27 Feb 2011, 19:15

Jā, labs! Derētu vēl papildināt, bet es nesapratu kādēļ šajā sarakstā ir himēra.
Let`s play Global thermonuclear war.
User avatar
Spam
Pelēkā kanalizācijas žurka
 
Posts: 2419
Joined: 15 Aug 2010, 10:33
Location: Pazeme

Re: Nenopietna skaidrojošā vārdnīca

Postby telefontubbie » 27 Feb 2011, 19:19

Autoru kolektīvu pēc rokraksta, gan jau ka var atpazīt :D
Papildināšana, protams, ir jūsu pārziņā, tikai nezinu kā tieši - vai nu papildināt šeit vai nu sūtīt ieteikumus kādam kas apņemas uzlabot to word failu [hz]
Tā kā - visas iespējas sacerēt jaunas lietas vārdnīcai [dejo]
User avatar
telefontubbie
 
Posts: 2452
Joined: 18 Aug 2010, 10:53
Location: Ogre - Rīga

Re: Nenopietna skaidrojošā vārdnīca

Postby Spam » 27 Feb 2011, 19:42

Nez, izklausās pēc Vikinga, Mikas un Cianīda kopdarba.
Let`s play Global thermonuclear war.
User avatar
Spam
Pelēkā kanalizācijas žurka
 
Posts: 2419
Joined: 15 Aug 2010, 10:33
Location: Pazeme

Re: Nenopietna skaidrojošā vārdnīca

Postby darznieks » 27 Feb 2011, 19:59

Es domāju ka sākšu ar sev tuvu notikumu [fu]

Foruma Cepiens- Ja jūs sastopaties ar šo grandiozo dabas parādību ir jūs varat-
a) Izslēgt datoru un pēc iespējas ātrāk doties uz kādu no patvertnēm, cerībā ka netiksiet ierauts cepiena mutuļojošajās dzīlēs. Lielākā daļa cepienu beidzas pēc nedēļas, tad arī varat doties mājup, un cerēt ka jums vēl būs mājas, un ka cepiens savā ceļā nebūs nopostījis pusi valsts.
b) uzgooglēt nesmukus faktus par pretinieku pusi un mesties notikumu centrā, izraisot vēl lielāku haosu un jautrību. Ieteicamie temati- nesmuki izteicieni par pretiniekiem, viņu privātie dati, uzlauzto objektu saraksts un sazin kas tik vēl ne. [emo]
c) Censties samierināt karojošās puses, bet tas parasti nozīmēs to ka netīšām dabūsiet pa degunu no abām pusēm.
Foruma cepieni parasti rodas tad kad saduras divas augsti eksplozīvas UE vielas- Bridēji un Grauzēji. Darbības vietas- jebkurš interneta resurs kur vienlaicīgi atrodas abas puses. Iemesli- jebkas un nekas, jau pretinieku puses esība ir pietiekams iemesls lai sāktos nākamais cepiens. [problem]
User avatar
darznieks
Galvenais sviestnieks
 
Posts: 1458
Joined: 17 Aug 2010, 12:52

Re: Nenopietna skaidrojošā vārdnīca

Postby Vikings » 27 Feb 2011, 20:20

Bļin, šito failu pirms nedēļas biju atradis uz sava kompja to tīrot un bija tāds WTF kas to sūtījis? :D Tagad skaidrs. Ir OK.
Vikings
 
Posts: 1882
Joined: 15 Aug 2010, 08:36

Re: Nenopietna skaidrojošā vārdnīca

Postby telefontubbie » 27 Feb 2011, 22:31

Viking - Hahā, es arī tieši kārtojot kompī failus nejauši uzdūros daļai no tā :D Un tad nospriedu, ka derētu ar tā autora gādību publicēt, jo materiāls tak interesants.
Spam - daļēji uzminēji. Galvenais autors pagaidām klusē. :D
Dārziek - o jā...pēdējo divarpus gadu laikā spilgta parādība :D
User avatar
telefontubbie
 
Posts: 2452
Joined: 18 Aug 2010, 10:53
Location: Ogre - Rīga

Re: Nenopietna skaidrojošā vārdnīca

Postby telefontubbie » 26 Sep 2012, 01:08

Šovakar pašai savajadzējās šo vārdnīcu un atklāju, ka lejupielādes links labu laiku jau pagaisis, pardon. Pārkopēju faila saturu šeit. Aicinu papildināt! [fofa]

Īsā Latvijas vārdnīca jaunajam Digerim

Aptieciņa
Image
Bieži sastopams, gandrīz vienmēr – bezvērtīgs – artefakts. Radusies kā Individuālā Aptieciņa, ar dažādām vielām – pret sāpēm, pret ķīmiskajiem ieročiem, pret radiāciju. 90Tajos un 2000šo sākumā dažādi zombiji medīja šīs aptieciņas tajā esošo fofas tablešu dēļ. Tas, lieki teikt, attiecības starp objektu saimniekiem un digeriem neuzlaboja. Mūsdienās aptieciņu maģiskais saturs ir jau nosperts 95% gadījumu. Sastopot kādu no atlikušajiem 5, ieteicams tīties – ir sūdi, kuros nav vēlams līst, ja neesi zombijs vai zombijmāsters, a.k.a. Drug dealer.

Ciklops (arī apakšbikses uz galvas, pieres stringi)
Image
Pieres lukturītis. Noderīgs kāpjot, lienot, mūķējot, un visādi citādi kustinot abas rokas. Salīdzinoši vājš, ja ir vēlme ar gaismdevēju nodauzīt kādu tā, no sirds (salīdzinoši ar Maglite 6C, LedLenser Tactical utt. Priboriem).
Civilā Aizsardzība (arī CA, GO)
Komunistiskās reliģijas momenklatūras vēlme ātri un lēti iegūt armiju, kas apjomā 100% sakristu ar iedzīvotaju skaitu. Sevī ietver teoriju par masu iznīcināšanas ieročiem un kā no tiem izvairīties, ekipējumu izdzīvošanai, un patvertnes, kurās atrodami minētie elementi. Mūsdienās šie centieni izglītot cilvēkus par to, ko darīt pilnīga Čau! Gadījumā ir atmesti – nu I nafig kādam izdzīvot vēl.

Digeris (arī bradātājs)
Sliktais digeris. Iekļūst objektos nelegāli, nodarbojas ar habarspas. Labi ekipēti gaismas un izdzīvošanas ekipējuma ziņā, parasti zinoši par infiltrāciju, habāru un pazemi kā tādu. Leģendas par digeriem klīst dažādas – no nievājošām, ka viņi pat Metro nespēj Rīgā atrast, līdz biedējošām, ka viņi lauž, zog, dedzina, spridzina un šauj.

Dīzelis (arī dīzelītis, dīzeļģenerātors).
Image
Ģenerātors, ko darbina dīzeļdzinējs, paredzēts objekta apgādāšanai ar strāvu, ja kas notiek ar galveno strāvas padevi. Pazemē ir sastopami dažādi dīzeļi, no maziem traktoru motoriem 3D6, līdz T-34 dzinējiem 3D12. Parasti dīzeļi ir vieni no pirmajiem, kas krīt par upuri metālzagļiem.

Geokešeri (kešeri)
Image
Citplanētieši, kurus ir iespējams ieraudzīt daudzos objektos. Interesē tikai objektā apslēptā dārguma sameklēšana, tāpēc jēdzīgu informāciju (kur kaste ar kalašiem? Kur rezerves izeja?) prasīt nav jēgas. Par viņiem var nelikties ne zinis. Vienīgais labums – dalās ar pārtiku, ja ir.

Gumpeļi
Image
Visparastākie, jebkāda garuma gumijas zābaki, kuri labi der pastaigām applūdušos objektos, kuros ūdens līmenis vēl nav sasniedzis pēcpusi.

Gūgle
Draudzīgs radījums, no kā nepamatoti cilvēki baidās. Pietiekami ilgi to barojot ar zināmo informāciju dažādās kombinācijās, agri vai vēlu izspļauj vajadzīgo rezultātu. Nav jēgas bakstīt šamējo ar “kur ir labs objekts Rīgā,” bet “patvertne, Rīga,” “Civilā Aizsardzība,” un “bunkurs Līgatnē” var sniegt rezultātus.

Habārs
Image
Pazemē esoši objekti (artefakti), ko savāc un aiznes metālzagļi un tūristi, kā arī sliktie digeri. Habars ir oriģinālais patvertnes aprīkojums – plakāti, gāzmaskas, aptieciņas, mēraparāti un citi labumi.

Habarspas (arī iegūšana ar piegūšanu)
Habāra izvākšana no objekta, ko aktīvi iznīcina tūristi un metālzagļi. Izglābtais habārs parasti nenogrimst kādā atvilktnē vai plauktā (kā tas notiek tūristu gadījumā), un nenonāk Latgalītē (metālzagļu variants), bet tiek ievietots muzejā.

Hermes (arī hermodurvis, hermētiskās durvis).
Image
Atdala bunkura teritoriju no ārpasaules, kā arī bunkura sekcijas. Parasti izgatavo kuģu būvētavās. Ir dažādu tipu (CU-III un DU-III, piemēram).

Himza
Image
Saīsinājums no kosķum himičeskovo zašita. Apģērbs, kas pasargā no nelabvēlīgas vides ķīmiskās iedarbības uz indivīdu. Sākotnēji paredzēts izmantošanai bioloģiski, ķīmiski un radioaktīvi saindētā vidē pēc X stundas, mūsdienās biežāk tiek lietots, apmeklējot kanalizācijas kolektorus un applūdušus objektus. Nenoliedzami vērtīgs artefakts.

Himēra
STALKER spēles un grāmatu visumā sastopams radījums – mutējusi kaķveidīga būtne, trenēta slepkava. Latvijas pazemē nav manīta, bet, ja būtu – neviens tāpat neatgrieztos, lai par to pastāstītu. Izredžu izglābties – nulle. Ja redzi himēru, varianti divi – a)ja monitorā, tad izmanto kvikloud opciju un izvairies no viņas nākamajā dzīvē; b)ja dzīvē – centies aizmest šo vārdnīcu tālāk no sevis, vēlams – uz izejas pusi, lai nākamais digeris būtu brīdināts iespējami laicīgi.

Ielūgums
Image
Aizlieguma zīmes, kuras uzstādītas cerībā, ka kādu interesēs, ka objekts ir privāts, bīstams, vai, zīmes uzlicēja prāt – nepieejams. Vēlams atteikties no ielūgumiem objektos, kur ieejas maksa mērāma ar trīsciparu skaitli.

Infiltrācija
Image
Iekļūšana pamestā objektā, kas atrodas apsaimniekotā teritorijā, izvairoties no pamanīšanas, un izkļūšana, izvairoties no vismaz noķeršanas. Saistīta ar līšanu pār sētām, līšanu pa zemi, apejot sensorus, gulēšanas krūmos, izvairoties no sensoriem un apsargiem, utt. Veids, kā pavadīt vakaru, kad mierīgā dzīve ir apnikusi, bibliotēka ir ciet, un mājās vairs nekā sadedzināma un salaužama nav.

Kadaga (lietvārds)
Vienīgais zināmais Latvijas 2stāvu pazemes objekts. Liels militārais komplekss, ar administratīvo, tehnisko, patvertnes, skaitļošanas un vēl sazinkādiem korpusiem.
Kadaga (īpašības vārds)
Tukšs, izdemolēts un iznests objekts. Piemēram, “Nu jā, tur jau tagad ir tā kā Kadagā,” runājot par Iskru 535

Laboratorija
[img]http://content25-foto.inbox.lv/albums/s/siipola/02-04-2012/laboratorija.sized.jpg
[/img]
Objekts-treniņnometne, kur apsardzes darbinieki un sliktie digeri regulāri salīdzina savas iemaņas un jaunākos tehniskos risinājumus digeru ķeršanā/apsardzes apiešanā. Objekts pats par sevi – pārāk liels, lai izmirtu ātri un viegli, tāpēc mokās ilgstošā agonijā, ļaujot to izbaudīt aktīvākajiem no digeriem.

Leģendas
Reāls radījums, vidēji bīstams. Uzglūn jaunajiem digeriem, cerībā izraisīt cepienu un tos nobiedēt. Bieži vien izmaina pieredzējušu, labsirdīgu digeru raksturu līdz nepazīšanai, izmantojot cepienu. Parastākie veidi, kā uzbrūk leģendas – Metro, pazemes aerodromi, vēl neatklāta raķešu bāze, pazemē esoši ieroči un tanki, Kadagas/Dvinas/Čusovayas aizbērtie stāvi, tuneļi zem Rīgas. Leģendas ieteicams aizbiedēt ar gūgli un bibliotēku, sliktākajā gadījumā – veicot rūpīgu mītiskās vietas izpēti.

Paļīšana (darb.v: paļīt)
Izpaust objekta atrašanās vietu un piekļuvi. Izpaust laba objekta adresi nepārbaudītiem cilvēkiem = paļīšana. Nosodāma parādība.
Pilsētvides pētnieks
Labais digeris. Objektos iekļūst legāli, suvenīrus neņem. Reizēm mēdz interesēties par objektu vēsturi, rūpējas par to saglabāšanu, un ar gaismas, taisnības un patiesības zobenu cīnās pret sliktajiem digeriem.

Sakaru kross
Image
Atrodams sakaru objektos. Struktūra, kas sadala ienākošos sakaru kabeļu pa sekcijām un blokiem. Droša pazīme, ka objekts nav patvertne, bet rezerves vadības punkts.

Saraksts
Image
Mītisks saraksts, kurā esot atzīmētas visu Latvijas patvertņu atrašanās vietas, īpašnieku telefoni un norādes uz tuneļiem, kas savienojot tās savā starpā. Uzskatāms par leģendu, lai arī tas netraucē veikliem digeriem piedāvāt to jauniņajiem pārdošanai par nopietniem 4 ciparu skaitļiem.
Sēnes (arī ventilācijas, ventšahtas).
Ventilācijas un avārijas izeju augšējā celtne. Labie digeri pēc tām nosaka, ka zem ēkas ir objekts, sliktie pa tām ielien objektos. Tieši pēc tā sēnes iedala lienamajās un nelienamajās. Der atcerēties, ka sēņu esamība pie mājas visu pierāda, bet to neesamība – vēl neko. Eksistē objekti bez sēnēm.

Skvots (arī skvoteri (lietv.), skvotot (darb.v.)
Dzīvošana pamestā objektā. Pilsētas ekvivalents zaļajām beretēm – izdzīvotāji ar minimālu ekipējumu. Uzkuļoties tukšam skvotam, vēlams to neaiztikt. Skvoteri digeriem nav bīstami, drīzāk draudzīgi. Par skvoteru un pilsētvides pētnieku simpātijām ziņu nav.

535 (arī Iskra 535)
a)sakaru kabeļu tips;
b)konkrēts objekts vietā X. Kļuva pieejams, kamēr bija salīdzinoši labā stāvoklī, mūsdienās – pilnīgi tukšs, apgrūtināta piekļuve.

(c) kbi 2011

Papildinājums
Bing.com karte
Šobrīd plašāk izmantotā karte, kurā iespējams aplūkot objektu aerofoto no visām četrām debespusēm. Karte vai nu apmierina vai nu pastiprina ziņkārību par mērķtiecīgi meklētu vai nejauši ieraudzītu objektu. Karte atrodas http://www.bing.com/maps

Divdiennieks
Bradājums, kas sācies un turpinās 48 stundu laikā. Rūpīgi plānots vai nejauši ievilcies viens bradājums, viss atkarīgs no izdzerto enerģijas dzērienu daudzuma un entuziasma.

"Kas ļauns" jeb žurnāls "Kas jauns"
Dzeltenā prese, kurā retu reizi nelabvēļi pamanās publicēt dezinformāciju par civilās aizsardzības topošo muzeju un post-apo grupas biedriem. Kā lasāmviela derēs tenku vācelēm vai tiem, kas paši ne reizi nav bijuši un negrib pabūt kādā objektā.

Mazpisāni
Ļoti nekonkrēta objekta atrašanās vieta, kas atrodas tālu no Rīgas un jebkuras citas lielas apdzīvotas vietas. Ceļojums uz mazpisāniem ēd daudz benzīna, maksā dārgu autobusa vai vilciena biļeti (ja palaimējas!)

Industriālā pornogrāfija
Fotoattēli, kuros redzamas iespaidīgas industriālas celtnes vai ainavas, iekārtas. Ar gaļu šim jēdzienam nav ne mazākā saistība.

Preses nams
2010.gadā Preses namā atradās industriālās mūzikas kustības "Sturm" lolots objekts - klubs bunkuris/Sturm bunker, kurā mēdza izklaidēties arī bradātāji. Objektā bija redzama arī civilās aizsardzības ekipējuma publiska ekspozīcija teju jebkuram interesantam.

Trijkājainais draugs/ draugs trijkājis
Bradātāji, kuri aizraujas ar objektu fotografēšanu un mākslas foto veidošanu krēslainās objektu telpās mēdz izmantot foto statīvus. Trijkājis ir statīvs (no angļu val. - tripod), nevis kaķēns invalīds bez ķepiņas.

Patvertņtēja
Šo tēju neražo patvertnē, toties tai ir īpatnēja pelējuma smarža un rūgta garša. Tējas oriģinālais nosaukums - Lapsang souchung. Ļoti dārga, ekskluzīva tēja, kuru prot novērtēt bradātāji, kuriem ļoti patīk dzert(tēju).

"Tēlot tūristus"
Situācija, kad atrodoties objektā piesardzības dēļ nevēlies iekulties liekās nepatikšanās, kad tevi ierauga apsargs vai kāds cits, kam tu vari likties aizdomīgs tipāžs ar nelāgiem nolūkiem. Pazīmes - acu blisināšana, kaklā iekārts fotoaparāts, retorisku jautājumu uzdošana, uz kuriem pašam labi zināmas atbildes.

Maisiņzābaki
Diezgan neefektīvs, taču parocīgs līdzeklis, ar kura palīdzību pārvietoties objektā, kas ir applūdis.

Armijas daļas numurs
Bradātājiem neko neizsakošas ciparu kombinācijas, kuras var izlasīt nejauši atrastā dokumentācijā militāros objektos, I.Upmaļa grāmatā "Latvija PSRS karabāze" vai speciāli meklētā dokumentācijā arhīvos.

Neētisks kreatīvs
Ilustrācijas, kurās tiek kariķēti objekti, bradātāji vai citi digeri.

Vietējais aborigēns
Netālu no objekta vai objektā sastapta persona, kas prot pastāstīt noderīgu informāciju par objektu vai piestāstīt pilnas ausis ar sviestu. Abos variantos vērts aprunāties.
User avatar
telefontubbie
 
Posts: 2452
Joined: 18 Aug 2010, 10:53
Location: Ogre - Rīga

Re: Nenopietna skaidrojošā vārdnīca

Postby telefontubbie » 14 Apr 2015, 13:08

domafons -
elektronisks dēmons pie daudzdzīvokļu māju durvīm, uz ko nākas pacietīgi gaidīt, lai varētu tikt iekšā mājā un mēģinātu atrast pieeju jumtam.

sēne
Ventilācijas šahta/avārijas izeja, kas ved pazemē. Parasti izvietota blakus civili vai militāri svarīgam objektam. Labākajā gadījumā sēne noved aukstā kara laika bunkurā nevis kartupeļu pagrabā.

ļurbex
Elegants apzīmējums alkohola lietošanai saprātīgās devās objektā vai objekta teritorijā. Ļurbex var būt arī ārpus objekta teritorijas, ar skatu uz objektu.

cenzēts/cenzūra
Bloķēta objekta ieeja - rūpīgi aizsista ar finieri, aizmūrēta, nozāģēta un visādi citādi "sakopta" no objekta īpašnieka puses.

legāls objekts
Objekts, kurā var iekļūt, vienojoties ar objekta īpašnieku vai sargu. Objekts top legāls, kad īpašnieks vai sargs rakstiski vai mutiski akceptē iekļūšanu objektā.

lauku labums
Objekts, kas atrodas vairāku desmitu un simtu kilometru attālumā no Rīgas un līdz kuram nereti ir sarežģīta un dārga nokļūšana, izmantojot sabiedrisko transportu. Šādi objekti ir eksotika, ja ilgstoši tiek bradāts vienā pilsētā/ciemā/pāķos.

slotu skapis
Muzejs Līgatnē, kas izvietots aukstā kara laika bunkurā.

HDR
Objektu bildes, kam fotoattēlu apstrādes programmā uzlikts dramatiski attēla padziļinošs un krāsu paspilgtinošs efekts, ar ko ir sevišķi jāuzmanās, jo:
a)ar HDR var sabojāt labu bildi
b)ar HDR nevar uzlabot sliktu bildi
c)sabojāt savu kā fotogrāfa reputāciju, ilgstoši ievietojot fotoattēlu sērijas, kam ir tikai HDR efekti.

bridumizturīgs
Jebkāds bradāšanai nepieciešamais aprīkojums, kas nesabojājas pēc bradāšanas un ir lietojams vairākas reizes. Īpašība sevī ietver triecienizturību,mitrumizturību,kapacitāti u.c. īpašības.

sirēnas
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta sarūpētas un izvietotas trauksmes sirēnas, kas atrodas uz ēku jumtiem un kuras sniedz patīkamu koncertu 2x gadā - pavasarī un rudenī. Sirēnu koncerts tradicionāli tiek apspriests post-apo forumā, no kurienes vislabāk var dzirdēt. Galvenais zināt, kad ir paredzēts sirēnu koncerts, pretējā gadījumā, izdzirdot sirēnas nelaikā, jārīkojas kā X stundā.

pipartēja
Dzēriens, kas paredzēts bradājumiem aukstajos gadalaikos. Tēja, kam piebērti klāt daži pipargraudi - sildoši, garšīgi, īpatnēji.

[turpinājums sekos...]
User avatar
telefontubbie
 
Posts: 2452
Joined: 18 Aug 2010, 10:53
Location: Ogre - Rīga

Next

Return to Par post-apo.lv

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron