Ziemeļu forti

Atvērtas sarunas par militāriem objektiem.

Ziemeļu forti

Postby Walx » 24 Jan 2017, 18:06

Atminējos, ka pagājušajā vasarā notika vēl kāds divu dienu brauciens, kurā bez visa cita, bija arī pabradāšanās pa diviem interesantiem objektiem. Tad nu no šī brauciena vienu aprakstu iemetu šeit, otru pie civilajiem objektiem.

Ziemeļu forti, gan jau, ka ne viens vien kolēģis tur ir paviesojies. Nosaukums bija šur tur dzirdēts, bet nekādu uzmanību tam nebiju pievērsis, arī ar Liepāju nekādos draugos neesmu un par tajā rodamo neko dižu nezinu. Sanāca šoreiz tāds divdienu brauciens, it kā, nesaistīts ar līšanu objektos, bet ja mēs ar Vellu, kur kopā dodamies tad savādāk, laikam nevar.

Braucam pa līkumotu šoseju cauri mežam, pamanām pa kādai mūra būvei ar acīmredzamu pamestības, senatnes un apdrupuma auru, bišķi siekala jau notek, un pēkšņi izbraucam laukumā pie jūras, un te nu žoklis atkaras, sākas siekalu cunami.

Masīvas mūra būves nonākot, konfliktā ar gravitāciju ir, tā smuki pārlūzušas, veidojot episku mēness ainavu, gaiteņi, kuri beidzas lūzuma vietā, lai turpinātos gabaliņu tālāk, atdalītajā ēkas daļā, citā leņķī vedot uz citu dimensiju.
IMG_8812.JPG
IMG_8822.JPG
Vēja kaukšana caurumos, pa gaisu triektās smiltis, lietus, visam pāri stāvošā milzu vēja turbīna ar rotējošiem spārniem un citi papildelementi radīja tādu foršu sajūtu, it kā jau nekā patīkama, bet forši. It kā tu būtu aizbraucis nevis uz kaimiņu miestu 100km no mājām, bet gan kādā izfantazētā realitātē vai pēczemestrīces situācijā.
IMG_8847.JPG
Šeit gan rodami ir ne tikai drupu lauki, kuros ēkām jūra ir izskalojusi apakšu un tās pārlūzušas, ir arī pazemes labirinti dziļāk iekšzemē. Vienā no tādiem Sātans ielīda un pazuda uz labu brīdi, izrādās viņš tur pamanījās telefonā uzfilmēt amatierisku Stalkerfilmu. Šobrīd vairs neatminos par cik līmeņiem Sātans runāja, bet man šķiet vismaz par diviem.
IMG_8802.JPG
Ieeja pazemē
Un tā bija tikai jūrai tuvākā nesabrukusī ēka ar ieeju labirintos, dziļāk iekšzemē bija vēl, bet tajās mēs neielīdām, laiks bija gana nejauks, un dāmām šī brauciena pārvēršana par bridienu bišķi jau piegriezusies. Vēlāk ieklīdām arī Karostas cietumā, it kā jau popsa, bet interesanta un atmosfērīga popsa, gides stāstījums pilns ar jaunu informāciju un muzejs pilns ar interesantiem eksponātiem gan par pašu cietumu, gan par PSRS armiju, arī WWII eksponāti no abām pusēm un CA ekspozīcija ar visiem zīdaiņu gāzmaskratiem.
Septembrī sanāca paviesoties arī Liepājas Dienvidu fortos, it kā jau interesanti, ar var paložņāt pa pazemi nedaudz un tā, bet nu galīgi ne tā epika kas Ziemeļos.

Vēl dažas bildes.
IMG_8830.JPG
IMG_8857.JPG
IMG_8867.JPG
http://valks.weebly.com/
http://kokavalks.weebly.com/
D.I.Y. or DIE, try D.I.Y. then die
User avatar
Walx
 
Posts: 873
Joined: 01 Jul 2011, 09:47
Website: http://www.valks.weebly.com/.
Location: Ventspils

Re: Ziemeļu forti

Postby Disfigurator » 24 Jan 2017, 18:57

Šim gadam vajadzētu būt tam, ar kuru laužu tradīciju nebraukt uz fortiem :D
User avatar
Disfigurator
Site Admin
 
Posts: 3278
Joined: 15 Aug 2010, 15:36
Website: https://www.flickr.com/photos/ivo_stunga/
Location: Rīga

Re: Ziemeļu forti

Postby telefontubbie » 24 Jan 2017, 23:59

Jūū, ziemeļu forti ir labais. [irok] Pēdējoreiz tur aizbraucu pirms gada vai diviem, sen tur viss bij izstaigāts, tāpat kā Karosta, bet nekad neapnīk. Uz ziemeļu mola brists ziemā, kad snieg, tad tur vispār nav neviena dzīva dvēsele,tad tas krasts izskatās biedējošs pat. Ļoti gaidu, kad Andra Manfelde pabeigs rakstīt un publicēs romānu "Virsnieku sievas", tur noteikti jābūt bezgalsulīgiem Karostas vides aprakstiem, tai skaitā gan jau kaut kas būs veltīts arī jūras krasta ainavai. [irok] It kā piķis grāmatas rakstīšanai tika piešķirts, bet no grāmatas nez kāpēc ne čiku ne grabu, pagaidām. [hz]
User avatar
telefontubbie
 
Posts: 2363
Joined: 18 Aug 2010, 10:53
Website: http://www.flickr.com/photos/41764909@N04/
Location: Ogre - Rīga

Re: Ziemeļu forti

Postby telefontubbie » 05 Jan 2018, 09:32

Šim gadam vajadzētu būt tam, ar kuru laužu tradīciju nebraukt uz fortiem :D
Jūra ēd fortus. Ja vēl tagad var prātīgi ložņāt, tad nākotnē pēc ntajiem gadiem nāksies līdz ceļiem vai viduklim brist jūrā!
User avatar
telefontubbie
 
Posts: 2363
Joined: 18 Aug 2010, 10:53
Website: http://www.flickr.com/photos/41764909@N04/
Location: Ogre - Rīga

Re: Ziemeļu forti

Postby Disfigurator » 05 Jan 2018, 12:23

Kas principā ir pat interesantāk
User avatar
Disfigurator
Site Admin
 
Posts: 3278
Joined: 15 Aug 2010, 15:36
Website: https://www.flickr.com/photos/ivo_stunga/
Location: Rīga


Return to “%s” Militāri objekti

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron