Kaucmindes pils

Atvērtas sarunas par pamestām skolām, pilsētiņām un citiem civiliem objektiem.

Kaucmindes pils

Postby Walx » 24 Jan 2017, 18:21

Atminējos, ka pagājušajā vasarā notika vēl kāds divu dienu brauciens, kurā bez visa cita, bija arī pabradāšanās pa diviem interesantiem objektiem. Tad nu no šī brauciena vienu aprakstu iemetu šeit, otru pie militārajiem objektiem.

Kaucmindes pils,

Ja pareizi atminos tad daži forumieši te ir paviesojušies.

Uz Kaucmindes pili mūsu ceļš veda garām Rundāles pilij, paskatījāmies uz automašīnām, kuras devās Rundāles virzienā nospriedām, kas nu kuram tuvāks, citam ūberīgākais baroka mākslas brīnums neskartā lauku ainavā, citam grūstošs nozīmīgs kultūras un vēstures piemineklis ar stiklu un drupu pilniem gaiteņiem, ieaudzis latvāņos un nātrēs.
IMG_9111.JPG
Man nebija ne jausmas, ka Kaucmindes pils atrodas reāli daždesmit soļus no Saulaines tehnikuma, nebiju kartē pētījis, kur tā īsti atrodas. Sākumā jāizbrauc cauri miestam, kurš blīvējas ap Saulaines skolu un turpat aiz kokiem ir arī Kaucminde. Miests izmiris, svētdienas pusdienlaiks un vienīgā kustība ko redzējām bija kad devāmies ar auto ārā no Kaucmindes teritorijas, likās tādi paši tūristi, kā mēs devās teritorijā iekšā.

Pils iespaidīga, nav mans mīļākais periods, bet vienalga iespaidīga. Foto no ceļveža rādīja smuku pili, bet dabā rādījās pamatīga iznīcība, toties kas pārsteidzoši. Kāds bija pūlējies daļēji šo iznīcību iekonservēt.
IMG_9113.JPG
Jumts un otrais stāvs ietīts plēvēs. Stalažas un celtniecības žogi pie centrālā korpusa, zaļais siets ap stalažām, celtnieku vagoniņi. U.t.t. kaut kāda aktivitāte tur viennozīmīgi notika un iespējams ja mēs ierastos darba dienā, nevis svētdienā tad satiktu arī kādus strādniekus jo, manuprāt, žogus, vagoniņus un stalažas neviens tāpat vien apkārt nemētā un pie pamestām pilīm neaizmirst. Interesanti cik tālu šobrīd viņi tikuši ar remontu, konservēšanu, atjaunošanu vai ko nu viņi tur darīja, pagājis gandrīz pusgads, varbūt ka šis objekts vairs nav pieejams. Nu augustā vēl bija, vismaz daļēji.

Centrālais korpuss rādījās cieši noslēgts, un man nebija nekādas vēlmes tur lauzties iekšā, toties abi spārni bija vaļā un tos mēs ar sievu izstaigājām, pa to laiku Sātans bija pamanījies pa pusiegruvušiem bēniņiem pārlīst no sānu korpusa uz centrālo un izložņāt tur kārtīgi.
IMG_9130.JPG
Iznīcība pamatīga, stikli izsisti, apmetums nogāzies no sienām un griestiem, griesti vietām iegruvuši, tā kā lija lietus tad labi bija redzams, kur gāžas iekšā ūdens par spīti konservācijas plēvei.
IMG_9129.JPG
Duša brūkošā pilī...
Drazu maisi un kaudzes, būvgružu rezervāts, visādi šķēršļi, stikli, naglas u.t.t. Vismaz vienā no korpusiem, otrā jau daudz tīrāks nez kāpēc. Māsa zināja stāstīt, kurās telpās kādreiz atradies veikals, kurās pasts jo viņa padomju laiku beigu galā kādu brīdi mācījās Saulaines tehnikumā.

Biedējošs atradums, pirms laba laika gatavota, bērnu maska kādam nebūt bērnudārza (kurš ar šeit bija mājojis) pasākumam. Plastmasas šķīvis ar izgrieztiem caurumiem un piesietu gumiju, bet nu paskats kā no mazbudžeta šausmenes. Varu tik ar šermuļiem iedomāties cik "jautrs" bija šāds bērnudārznieku pasākums kurā sīkie tērpušies šādās maskās monotoni skandē kādu sātanisku mantu... ak eglitēēē, ak eglitēēē... klusa nakts, šausmu nakts.,,, Pussagruvušā pilī, naktī, ziemā, ar kaucošu vēju notekās un dīvainiem klaudzieniem no pils pamestā korpusa puses... [lauznis]
IMG_9156.JPG
Pie attiecīgiem apstākļiem un noskaņas šāda maska strādā labāk nekā Holivudas specefekti.
Finālā apmetām loku ap galveno korpusu, nopētot tā nodrupušo, aizaugušo daili un bradājoties pa parka vīngliemežu kraukšķošajām mājiņām, labi, ka gliemeži nekliedz, vai vēl trakāk, nekož.
IMG_9165.JPG
Uzraksts uz kādas sienas brīdināja ka bīstami, ja ar prātu iet tad ir ok, nelienot tur kur nepatīk un šķiet aizdomīgi no izbraukšanas caur grīdām/griestiem var izvairīties. Īstenībā arī bez prāta lienot visur kur vien stalkera dvēsele pieprasa var izdzīvot, Sātans tak izdzīvoja [emo]
IMG_9166.JPG
IMG_9125.JPG
IMG_9103.JPG
IMG_9140.JPG
IMG_9155.JPG
http://valks.weebly.com/
http://kokavalks.weebly.com/
D.I.Y. or DIE, try D.I.Y. then die
User avatar
Walx
 
Posts: 873
Joined: 01 Jul 2011, 09:47
Website: http://www.valks.weebly.com/.
Location: Ventspils

Re: Kaucmindes pils

Postby Disfigurator » 24 Jan 2017, 18:53

Reāli piedūrīgi. Sevišķi tas gaitenis ar no logiem izgaismotiem apmetuma turētājiem [kulaks]
User avatar
Disfigurator
Site Admin
 
Posts: 3278
Joined: 15 Aug 2010, 15:36
Website: https://www.flickr.com/photos/ivo_stunga/
Location: Rīga

Re: Kaucmindes pils

Postby telefontubbie » 25 Jan 2017, 00:27

Pirmo bildi ieraugot, pasmīnēju par tām plēvēm (atminos, ka nekādas funkcionējošas notektrubas tur pirms gada/diviem tur nebiju redzējusi), līdz tiku pie tās bildes, kur tek ūdens...ojjj skarbi. :D
Pašā Saulainē saulainajā (trololo) laikā ir manīta dzīvība, vietējie alkāni un pat kaut kāda ģimenīte rosījās pie vienas dzīvojamās mājas. Savukārt blakus tehnikumam bija pēc skata mikro objekts - ēdnīca, kas izskatījās diezgan Soviet un nolaista, tikai noslēgta gan. [domiigs]
User avatar
telefontubbie
 
Posts: 2363
Joined: 18 Aug 2010, 10:53
Website: http://www.flickr.com/photos/41764909@N04/
Location: Ogre - Rīga

Re: Kaucmindes pils

Postby Edgars » 02 Feb 2017, 17:23

Izskatās garšigi. Ir kādam vēlme aizdoties nākamajā nedēļas nogalē iebaudīt šo objektu?
Viss kas nekustas rada slimību...
User avatar
Edgars
 
Posts: 124
Joined: 05 Jul 2013, 01:07
Website: https://www.flickr.com/photos/147051988@N02/
Location: Rīga

Re: Kaucmindes pils

Postby inmno » 03 Feb 2017, 14:55

Jā! Sestdien pa dienu vai svētdienā.
fano par celtnēm, kurās iesakņojusies daba.
User avatar
inmno
 
Posts: 254
Joined: 01 Aug 2013, 14:04
Location: Rīga

Re: Kaucmindes pils

Postby traktors » 03 Feb 2017, 17:19

http://www.delfi.lv/bizness/biznesa_vid ... d=46888785

Bet man ir aizdomas, ka atminos TV sižetu, kurā tika minēts, ka pils jumts ir pazudis, attiecīgi, ka dakstiņus zog, vai kkas tāds.

Pagājušā gadsimta sākumā Latvijā bija piecas mājturības skolas. Populārākajai no tām - Kaucmindes mājturības skolai šogad apritētu 93. gadskārta. Šajā skolas jubilejas gadā sākuši īstenoties arī plāni par laika zoba skartās Kaucmindes muižas atjaunošanu. Tā kopš pagājušā gada nogales kļuvusi par trīs īpašnieku kopīpašumu.
(2016.gada aprīlis)

Pašlaik muižas ēka ir iztīrīta un iekonservēta, un jau šomēnes tikšot sākta pamatu izpēte.

“Iekšpusē vēl viss ir jāizpēta, visa tā vēsturiskā daļa jāuzzina, kur mēs apstāsimies, vai pēc grāfa Pālena laikmeta, vai vēl pirms viņa kas ir bijis,” stāsta Māris Leitlands.

Plānots, ka piecu gadu laikā senā muiža tiks atjaunota. Īpašnieku vīzijās gan tā vairs nav skola, bet rehabilitācijas centrs.
User avatar
traktors
 
Posts: 1266
Joined: 29 Sep 2011, 17:56

Re: Kaucmindes pils

Postby Sabrii » 07 Jun 2017, 00:44

Ziemās tur ir diezgan liela rosība, jo uz aizsalušā kanāla ģimenes dodas slidot, tā kā par izmirušu šo vietu es galīgi nesauktu. Kad es tur biju kārtējo reizi piebraukusi (staigāts tur kādas reizes 3, bija viena no mīļākajām vietām, pa kuru paklaiņot) kaut kad ap janvāri, tad tur gan bija žogi un sensori arī.
Ja nu tur vēl ir iespējams tikt un viss nav izvākts, tad ieteiktu iet no kreisās puses sāna, jo tajā spārnā vēl bija daudz dažādu žurnālu (sākot no apm 1960 gada), audzinātāju pieraksti, bērnu mantas utt. Pārējais viss gan tukšs un pabrucis.
Bilde gan tikai 1 no turienes, jo liela daļa bradājumu bildes aizgāja nebūtībā win problēmu dēļ..
http://bildites.lv/a/ta8jbddg#a732zfm4
Sabrii
 
Posts: 2
Joined: 06 Jun 2017, 14:05

Re: Kaucmindes pils

Postby Disfigurator » 07 Jun 2017, 08:57

Heh, tas atgādina mācības skolās, kur apkure arīdzan ar malku bija. Centralizēta sava kurtuve, kur, ja sagrēkojies, direktors sūtīja palīdzēt kurinātājam stiept baļķus (kas bija super sods - sals, ziema, tumsa, atmosfēra, koka smarža, krāsns karstums un trubu industrija). Bet bija arī podiņu krāsnis saglabātas, kuras nelietoja.

Vasarās gan sodīja ar cūku vircas bedres satura nešanu līdz augiem dārzā. Tas gan nebija forši.

Cēsu sanatorijas Meža skola :)
User avatar
Disfigurator
Site Admin
 
Posts: 3278
Joined: 15 Aug 2010, 15:36
Website: https://www.flickr.com/photos/ivo_stunga/
Location: Rīga


Return to “%s” Civilie objekti

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests

cron