Cementa putekļi

Atvērtas sarunas par pamestām rūpnīcām un citām inženiertehniskām būvēm.

Cementa putekļi

Postby Disfigurator » 25 May 2015, 01:00

Interesanti, kadiezgan bieži soliņi mēdz pārtapt par sarunām ar apsargiem.

Nodomāju, ka pēc nednogalē lieliski nospēlētā The Last Of Us ir jāizkustās - jāiznes spēles UE būtība uz bradājumu dabā - aizminos līdz vietējai daudzstāvu ēkai paostīt cementa putekļus, kuru tur nudien netrūkst.

Minos gar teritoriju, kurā jau notiek sakopšanas darbi - objekt izskatās noplucināts, salīdzinot ar Google Street View redzēto. Interesējošā ēka ir aizcenzēta līdz nesasniedzamam augstumam - vismaz 4. stāvam. Minos riņķī un starp auto vrakiem pavīd pelēks un nopēdots celiņš, kura maliņu dekorē paglauna motorlaiva, kuru varētu pat nosaukt par jahtu. Paveros riņķī un jā - sargu būdiņa. Aizslēgta no ārpuses. Bet celiņa galā - svaigs motorolleris. Bet nevienu nemanu. Lai lieki nepaļītos, ņemu velo pār pleciem un nozūdu ar to ieraudzītajā metāla kāpņu telpā. Pieķēdēju velo pie margām stāvu augstāk un uzsāku šo diezgan mīzīgo piecminūtnieku.

Mīzīgo, jo visa pastaiga notiek pa ~5mm tērauda plāksnēm, kas sametinātas pie sijām. Nekā diži cita nav - vietām plāksnes lokās zem mana svara, kas nav visai motivējoši. Taču bristgriba ir spēcīgāka par šo apsvērumu. Turpinu. Prātīgi, bet turpinu, mērojot tos ceļus, kurus definē neskaitāmi citi pēdu nospiedumi. Tur jābūt droši.

Tā nu steberēju pa plāno, labi skanošo grīdu, ar katru stāvu no melnā kļūstot ariven pelēkāks, līdz sasniedzu pamatintereses punktu šajā objektā, kas ir arī augstākais. No augstuma, protams, redzama vēl kripatiņa bijušās rūpnīcas un arī kripatiņa Rīgas - aiz mežiem tetra mājiņas un TV tornis. Diapozitīvs gatavs. Tāpat no augšas jau ieraugu nākamo apskates punktu - garu, šķūnim līdzīgu būvi uz tāda kā uzbēruma.

TBS01.jpg


Nokāpju lejā, paņemu velo un izbraucu no ēkas. Sāku jau fočēt nākamās ēkas jautrās kāpnītes, ka dzirdu suni iznirstam no nezkurienes. Mazliet vēlāk arī apsargs parādās. Stāvu un pētu mazo kvekšķi. Parādās arī šķietams apsargs civilajā. Mierīgi pabeidzu kadru, kamēr suns tur blakus ausis plosa. Sasveicinos ar kungu un šis krieviski: kamēr neiedosi desu, nebeigs riet! Ierēcu un gaidu, kad šie abi pazudīs. Ņem un pazūd ar. Ko es? Nu, neviens nav palūdzis aizvākties, tāpēc arī turpinu - piestutēju velo pie betona sieniņas un maucu iekšā “šķūnī”, atskatoties redzot, ka vīrelis ieslēdz prožektoru, kas pavērsts uz jahtas pusi.

A šķūnis izrādās diezgan masīvs cementa uzglabāšanas un padeves cehs - visas ēkas garumā dziļas piltuvveida bedres ar kāpnēm to malās. Dziļums uz metriem 7 šķiet, ka būs, bet garumā uz 20. Un tādu bedrīšu tur kādu 5. Spīdinot lukturi no augšas, redzams, ka piltuvju atvērums beidzas tādā kā tunelītī. Nu, skaidrs, kas tiks aplūkots pēc tam.

Nokāpju pa kāpnītēm, paņemu velo un stumjos apkārt šķūnītim, ieraugot patvertnei līdzīgu tuneli, kuru rotā kvadrātaini caurumi ik pa laikam - piltuvju gali. Iestumju velo bikiņ dziļāk un močīju tik iekšā. Kadrā parādās metāla konstrukciju nelaimes čupiņa. Sagriezts konveijers. Īsti neko citu nav, te ko vairs redzēt, bet tunelītis pats par sevi diezgan garš un tādējādi jautrs. Saglabājušies arī 2 piltuvju uzgaļi, kā sacīt jāsaka.

TBS0266.jpg


Izlienu ārā no pazemītes un močīju tālāk - parādās siltumtrase. A tai pa labi - slīpa grīda, kas ved pazemē. Luktura gaismas galā pavīd pareizi tonēta - Industriāli dzeltenā krāsa, kura iezīmē vēl kaut kādu agregātu. Kāpju lejā un konstatēju - vēl kaut kāda konveijera atlieka. Savādi. Savādi, jo tas šķietami ne no kurienes materiālu ne saņem, ne arī to kaut kur nogādā. Tusē tur viens pats pagrabam līdzīgā telpā - diezgan masīvs un aprūsējis. Hmm, ja nu vienīgi šīs slīpās grīdas nav bijušas arīdzan dekoretas ar slīdošo lentu. Bet tagad - slīpums ved uz ceļa pusi un sanāk, ka konveijers bezsakarā atrodas zem tādas kā ielas. OK, lai nu paliek - dodos ārā.

Knapi izgājis jau skatos - atkal kvekšķis un cilvēks. Šoreiz gan vīrs tāds sašutis mazliet - šis tik kamerās skatās un netiek skaidrībā, kā un kāpēc te staigā viens kā pa savām mājām. Vai neesot nekā cita, ko darīt, un, vai neesot man skaidrs, ka te tomēr viss nestāv tāpat vien - visam ir savs mērķis. Lai nu ko viņš ar to gribēja pateikt. Izskan lūgums pamest teritoriju un jā, ir jau tuvu 2300 un tumšs, jādodas vien būs. Pa ceļam uzprasu vēl šefa telefna Nr., lai var sarunāt legālo, ja uznāks luste. Pusdienlaika saulē iekš augstās ēkas un pēcpusdienas saulē iekš šķūnīša vajadzētu veidoties pārītim jauku kadru. Sevišķi jau šķūnītī, kur gaisma tiek tikai pa retu logu un šķirbām konstrukcijā. Spēcīgā saules gaismā varētu cementa putekļu iezīmētus gaismas starus ostīt. Bet to citu dienu. Citu nednogali.
User avatar
Disfigurator
Site Admin
 
Posts: 3274
Joined: 15 Aug 2010, 15:36
Location: Rīga

Re: Cementa putekļi

Postby Disfigurator » 05 Jun 2015, 01:38

User avatar
Disfigurator
Site Admin
 
Posts: 3274
Joined: 15 Aug 2010, 15:36
Location: Rīga

Re: Cementa putekļi

Postby Disfigurator » 05 Jun 2015, 01:41

Tā ~5mm biezā tērauda plākšņu grīda viscaur objektā, kas dažviet locījās zem kājām, bija krīpī [emo]

Image

Image
User avatar
Disfigurator
Site Admin
 
Posts: 3274
Joined: 15 Aug 2010, 15:36
Location: Rīga

Re: Cementa putekļi

Postby Disfigurator » 03 Feb 2017, 12:04

No objekta apkārtnes:
ImageVārti ar sliedēm. Gadās, ka pie BW ķeramies, kad krāsas šķidras un vispār riebīga bilde sanāk. Kā glābšanas riņķis. Un šāda bilde visbiežāk arī izskatās pēc glābta sūda. Cita lieta ir, kad tev fočikā ir melnbaltā filma, kuru taisies attīstīt netradicionāli, pielietojot arī mazliet koncentrētās sērskābes - lai iegūtu diapozitīvu. Tad ir jāieslēdz gaismēnu, kontrastu un formu domāšana, jo nevar šitu novelt uz krāsām - melnbaltajā fotogrāfijā kaut kam ir jābūt jau sākotnēji.
Un, kad ar šādu uztveri esi ar savu ričuku apstaigājis objekta apkārtni un gribi doties jau prom, ir dažkārt vērts pastaigāties gar žogiem, lai nonāktu dīvainās, nekad neredzētās vietās, kuras attēlot, kā vēlies, jo krāsa nereti ir absolūti lieka.


Starp citu, apmēram nedēļas laikā pēc bradājuma, apstiprinājās aizdomas, ka objektā notiek rosība. No augstās ēkas ziemā kūp skursteņi, vandās cilvēki 'n shit. Tā ka sanāca, ka netraucēti iešmaucu vēl aktīvi pamestā objektā. Jo tas, kas tur tiešām strādā, ir blakus ēka. Bet arī pamestā daļa šim-tam tiek vēl lietota.
User avatar
Disfigurator
Site Admin
 
Posts: 3274
Joined: 15 Aug 2010, 15:36
Location: Rīga

Re: Cementa putekļi

Postby Disfigurator » 07 Feb 2017, 22:32

User avatar
Disfigurator
Site Admin
 
Posts: 3274
Joined: 15 Aug 2010, 15:36
Location: Rīga


Return to Industrija

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest