Fosfātu industrija, LT

Atvērtas sarunas par pamestām rūpnīcām un citām inženiertehniskām būvēm.

Fosfātu industrija, LT

Postby Disfigurator » 12 Sep 2019, 20:49

2019. gada 19. aprīlis
2019. gada 7. septembris

+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-

Atceļā no Elektrēnu atrakciju parka ieraugam to balto mākslīgo kalnu, kas sabērts šobrīd šosejas kreisajā pusē. Enerģija vēl kaulos ir un nolemjam nočekot, kas tad tur labs mūs potenciāli varētu priecēt. Atrast diezgan vienkārši - atliek sekot baltajam fosfātu industrijas kalnam

Image

Un pēc tam noplukušam skurstenītim, kurš aizved pie nopostīta dižobjekta ainavas - ja kādreiz še bija krietns apjoms krietni industriālu ēku, tad palikušas ir divas, no kurām viena nav zaudējusi savu iespaida atstāšanas prasmi. Pārējā teritorija - stipri aktīva. Dodamies tad lielākajā arī iekšā.

Image

Acis un smadzenes aprod ar skaisto saulrietu un mājeles, khem, augstumu. Tas bikiņ lauž konceptu "ēka" - objekts skaisti apgraizīts un sagraizīts, līdz ar ko savā interjerā tas atklāj visu savu augstumu ikvienam, kas ieradies par to papriecāties - visa plašā logiem bagātā industrija tavā rīcībā! Un, ja no ārpuses tas šķiet pēc 30min bradājuma, iekšā tas pārvēršas par divstundnieku!

Image

Mērogam tā vien prasās iebāzt cilvēciņus kadrā. Latvis eleganti fočē Postu, kamēr es fočēju objektu, kurā Latvis eleganti fočē Postu tajā. Un Latvim bilde laba - varbūt kādreiz atrādīs - ja ne skenētu, tad ceru, ka kādā no diavakariem. Circlejerk gatavais.

Image

Objekta plašo augstumu pārspēj vien saulrieta gaisma, kura tiek novērtēta un godā celta. Kraukšķīga, saulē kaltēta cementa putekļu atmosfēra!

Image

Augstums pat no lejas nebeidz uzrunāt, tāpēc parādu to arī no citas puses. Grozies kā gribi, visur ir iespaidīgi. Bet nu, laiks doties augšup. Augšup, protams, nozīmē jumtu. Un tā augstums te ir pieklājīgs - skatienu no malas līdz malai piepilda aktīvā objekta teritorija.

Image

Un fosfātu radīšanas laikā saražoto blakusproduktu kalns, kuru maziņas spēļu kravas mašīnītes ved papildināt ik pa kādām 5 minūtēm. Un tās sukas ir mazītiņas pat ar 200mm stiklu.

Image


Fak zis šit, laiks doties prom, lai atgrieztos pēc 5 mēnešiem, par ko mazliet vēlāk un krietni melnbaltāk, un eksperimentālāk. Un kā gan man piedur, ka estētika noslīdējusi BW virzienā - filmiņas 2x lētākas, attīstīšana nevis piecīti, bet krietni zem 1, faili sver 3x mazāk un nav problēmas ar WB balansēšanu lol.
User avatar
Disfigurator
 
Posts: 3353
Joined: 15 Aug 2010, 15:36
Location: Rīga

Re: Fosfātu industrija, LT

Postby telefontubbie » 12 Sep 2019, 21:06

Tie baltie krikuči uz objekta grīdas atgādina azbestu [hz]

Nu, nu...vakara saulē krāsu filma tieši tas, kas vajadzīgs.
User avatar
telefontubbie
 
Posts: 2423
Joined: 18 Aug 2010, 10:53
Location: Ogre - Rīga

Re: Fosfātu industrija, LT

Postby Disfigurator » 12 Sep 2019, 21:19

Kaut kāda mīksta herņa bija, nepievērsu uzmanību. Pat, ja būtu - tāpat kā ar radiāciju, kamēr tajā sūdā ar degunu nepeldies, tikmēr stipri pajāt.

Projekcijā - āber lūdzu un nekādu runu! Skenējot - daudz jebļas un tāpat cilvēkiem nekalibrēti monitori, kā rezultātā to kaifu, kas projicējas uz vinila ekrāna ir +- neiespējams akurāti nogādāt skatītāja monitorā. Tāpēc man piedur, ka Annu tagad ir krāsu diapozitīva tālāknesēja, noņem no maniem pleciem vēlamā krāsu procenta ģenerēšanu, tikmēr es nodarbojos ar tumsas abstrahēšanu lol

Es pats domāju labi, ja pāris krāsas gadā šaut - un arī tad tikai specifiskām idejām, kur krāsa ir pamatelements, nevis vienkārši tāpēc, ka pagadījās. Turklāt no melnbaltā var izsist absurdu dinamisko diapazonu, kas ļoti ģeld kontrastainajos objektos.
User avatar
Disfigurator
 
Posts: 3353
Joined: 15 Aug 2010, 15:36
Location: Rīga

Re: Fosfātu industrija, LT

Postby Disfigurator » 24 Sep 2019, 14:13

Fu, Baltijas Pērle tūdaļ būs datulkota un norunāta, un ir radies brītiņš pastāstīt par pēdējo sabradāšanu.

2019. gada 7. septembrī nācās vēlreiz pabūt kaimiņu zemē - dzīvā projekcijā parādīt savu diapozitīvu atlasi formāta entuziastiem kaimiņzemē. Cilvēkiem patika un tas sniedz masīvu piepildījumu - jo priecāties vajadzēja gan par piesātanināto krāsu, gan par izdrukas kvalitātes melnbalto fotogrāfiju, kā rīkotāji izteicās. Lai nu kā, pēc pasākuma - jau atkal mājupceļā - atgriezāmies šeit.

No sākuma gan bija domāts iebrist Elektrēnu parciņā, taču tas bija sācis sadalīties un ap to bija izveidota karantīnas zona. RIP. Taču, saprotiet, šis objekts nav nekāds sūdains kompromiss, tas ir lielisks pats par sevi un visādu citādu argumentu un kvalitāšu dēļ.


Image
1) augstums, kas redzams interjerā no lejas,


Image
2) augstums, kas redzams interjerā no augšas,


Image
3) augstums, kas redzams no objekta jumta;


Image
4) logi, kas caurcaurēm dekorē visas šo augstumu veidojošās sienas,


Image
5) Industrijas soundtreks, kas dunēt dun no aktīvās teritorijas daļas - i dzelzceļš, i masīvi kompresori, i visādi pārkrāvēji, i elektriskā dunoņa - pilns asortiments!


Image
Protams, te uzreiz jāsecina. Atkārtoti. Ir vērts atgriezties objektos ne tikai diži varenos, bet arī pāri ielai esošajos, jo katru reizi tu redzi un priecājies par ko citu. Sevišķi, ja biedriem līdzi ir kāds cits instruments vizuāla stāsta veidošanai - slīpētu dažādu prizmu filtri dažnedažādu oldskūl efektu panākšanai. Tīri labi izpildījās tāds, kuram riņķis sadalīts 3 vienādos sektoros. Taču par savējo bija jāatzīst cits filtriņš bradājuma izskaņā.


Image
Kamēr spēlējos ar prizmām, zem kājām manāma laika liecība - sūnās ieaudzis dūrainītis. Un suģestējošs sūnu iztrūkums tam blakus. Kas noticis?


Image
Augstums ir ierakstīts arī baseiniņā un jebkurā stāva, ja nav bail pieiet tuvāk nenorobežotai betona maliņai.


Image
Aiz pamestās ražotnes logiem redzama aktīvā ražotne. Brīžiem objekts nopūšas tik skaļi, ka spiedīgi paliek pat logu šaipusē. Un uz jumta - tīrs prieks, palobījies piķis un plaši jo plaša industrija.
User avatar
Disfigurator
 
Posts: 3353
Joined: 15 Aug 2010, 15:36
Location: Rīga


Return to Industrija

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests

cron