Post-Apo

Bradājumi

Postapokalipses bohēma, kas izauga no bradajumi.lv un diggers.lv mitinās un norisinās tukšos rūpnīcu korpusos un piepelējušā pazemē, kur var sastapt gan fotogrāfus, mūziķus un citus māksliniekus, gan tehnisko zinātņu pārstāvjus, gan vienkārši izzudušās, beigušās dzīves svinētājus, kam katrs mirklis bradājumā ir mērķis, līdzeklis un piepildījums. Šos dažādos cilvēkus vieno vaļasprieks, ko saucam par bradāšanu.

Bradājums savā būtībā ir patstāvīga iepazīšanās ar izvēlēto objektu, vienalga, vai tā ir rūpnīca, jumts, pazemes tuneļi vai jebkas cits, kas ir ap mums, bet tajā pašā laikā vairumam cilvēku it kā neeksistē. No ekskursijas tas atšķiras ar to, ka priekšā vienmēr ir jaunais un nezināmais. Ikdienā mūs uzrauga un par mūsu drošību rūpējas ugunsdzēsēji, mediķi, policisti; mūs apmāca skolotāji, gidi, pieredzējušāki cilvēki. Mūsu dzīvi atvieglo dažādi automāti, mehānismi un industrijas produkti, kā luksofori, gaisa kondicionētāji un dezinfekcijas līdzekļi.
Bradājuma objektā, visticamāk, nabūs elektriskās strāvas, tīra ūdens, palīdzības; nekā, pie kā esam pieraduši ikdienā. Bradātāja ceļā vienmēr ir nezināmais un neparastais. Šī nav ekskursija, kur drošā vidē jūs pavada un informē gids. Cilvēkam bradājot ir tikai tie resursi, kas mugursomā, tikai tās zināšanas un pieredze, kas paša uzkrāta, un nekā vairāk. Izpētot pamestās vietas ir pieejams ierobežots daudzums apgaismojuma, pārtikas, ūdens, un medicīniskās palīdzības tikai tik, cik līdzpaņemtajā aptieciņā; rīcības iespējas tikai tās, ko pats spēj izdomāt. Esot bradājumā apstākļi nereti mēdz mainīties ļoti strauji. Nākas pielāgoties un pieņemt lēmumus – dažus no daudziem pareizajiem un ļoti daudziem nepareizajiem.
Lai veiksmīgi uzietu un izpētītu kaut ko neparastu, ir pastāvīgi jāplāno sava rīcība un jāpārdomā iespējamās sekas, pretējā gadījumā draud nepatikšanas – „uzraušanās”, tikšanās ar suņiem un dažādu vielu ietekmē esošām personām, bojājumi individuālās aizsardzības līdzekļos vai savainošanās. Bradātāju vada zinātkāre un tieksme visu izpētīt, bet tajā pašā laikā bradātājs arī cenšas palikt nepamanīts un neizdzirdēts. Tikšanās ar citām objektā nepiederošām personām var beigties labi un var beigties slikti, bet kā būs konkrētajā gadījumā – var tikai nojaust.

Bradājums – tā ir iespēja caur objekta izpēti pārbaudīt un mēģināt izprast un labāk iepazīt sevi pašu. Tas ir arī veids, kādā aiziet no ikdienas dzīves. Bradātājs pārkāpj žogu, bet ikdienas problēmas un rutīna to nevar – viss paliek tajā pusē. Šajā, pamestajā, ir cita dzīve, citas domas, cits laika ritums.


Log In
© Post-Apo